Inline hokej klub "Karlovac"

Seniorke Inline hokej kluba "Karlovac" osvojile "Bora Cup" u Trstu

Prvo mjesto u Trstu

Dvije pobjede u dva susreta

Seniorska ekipa žena Inline hokej kluba "Karlovac" postigla je odličan uspjeh osvajanjem "Bora Cupa" u Trstu protekle nedjelje. Nakon uzbudljive dvije utakmice, naše su seniorke pokazale iznimnu vještinu, zajedništvo i borbeni duh, te su zasluženo osvojile prvo mjesto. "Bora Cup" u Trstu je internacionalni inline hokej turnir i jedan je od rijetkih koji se uopće održava. Karlovačke seniorke odlučile su sudjelovati kako bi prije svega vidjele na kojoj su razini u odnosu na sportske kolegice iz ostalih zemalja. Ovo im je bio prvi turnir u inline hokeju nakon šest godina i drugi izvan Hrvatske. U samim počecima organiziran je turnir u Karlovcu i tada su se okupile četiri ekipe iz Hrvatske. Nakon toga seniorke "Karlovca" sudjelovale su na jednom turniru u Dolenjskim Toplicama, kada su Slovenke bile izrazito nadmoćne. Na "Bora Cup" u ženskoj kategoriji bile su prijavljene su bile ekipe iz Trsta, iz Italije, iz Karlovca i Austrije. Obzirom je Austrija u zadnji tren otkazala odlučeno je da se igra po sistemu best of 3 odnosno na 2 pobjede. Sukladno odluci seniorke su u nedjelju odigrale dvije utakmice, jednu u 13 sati, a drugu u 16 sati. Prva utakmica započela je vodstvom Karlovčanki koje su prednost držale do pred kraj prvog poluvremena kada su seniorke Trsta izjednačile. Upornost i borbenost Karlovčanki donijela im je pobjedu u prvoj utakmici sa rezultatom 7:4. Druga utakmica bila je još izjednačenija. Počela je kao i prva vodstvom Karlovčanki, nakon čega su seniorke Trsta zabile gol i izjednačile. Takav rezultat bio je do zadnjih nekoliko minuta drugog poluvremena kada pogodak zabija Ana Katušin i ponovno dovodi Karlovčanke u vodstvo i osigurava pobjedu. Karlovčanke su pokazale prije svega borbenost i upornost, strpljivost  te su se u Karlovac vratile sa medaljama i osvojenim prvim međunarodnim turnirom.

-Ovo je značajan trenutak za sve nas. Ponosne smo na ove utakmice i pobjede koje  smo postigle. Ovaj uspjeh nam daje dodatni poticaj da nastavimo naporno trenirati i osvajati nove trofeje. "Bora Cupom" smo završile ovu sezonu koja je bila, unatoč svim preprekama i teškim uvjetima treniranja, uspješna. Nadamo se da će sljedeće sezone biti više ovakvih međunarodnih turnira i ekipa koje će nam se pridružiti u natjecanju, kazala je kapetanica Mia Primužak nakon osvajanja turnira.

Na turniru su za Inline hokej klub "Karlovac" nastupile: Mirna Sertić, golmanica, Mia Primužak, Ana Katušin, Lucija Špigelski, Mia Šnajder, Buga Vlašić, Dorontina Lekaj, Ema Benzon, Ana Kirinčić i Andreja Barberić. Nakon kratkog ljetnog odmora klub se okreće novim izazovima i s velikim optimizmom gleda prema budućim natjecanjima. Predstavnici kluba ovim putem iskreno se zahvaljuju svim Karlovčanima, koji su ih aktivno pratili tijekom sezone te bili vjetar u leđa.