SuperSport Druga nogometna liga

Poraz na startu, nogometaši "Karlovca 1919" greškama poklonili pobjedu gostima

Poraz u prvom kolu

"Karlovac 1919" - "Mladost Ždralovi" 2:3

Nogometaši "Karlovca 1919" poraženi su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u prvom kolu SuperSport Druge nogometne lige od momčadi "Mladosti Ždralovi". Gosti su pobijedili s 3:2, nakon prvog poluvremena vodili su 2:1. Prije početka utakmice delegat Perica Kovačević iz Sesveta predao je trofej fair play za prošlu sezonu predsjedniku Nogometnog kluba "Karlovac 1919" Bruni Furaču. Minutom šutnje odana je počast preminulom bivšem članu kluba Mladenu Perčecu. Prvih deset minuta prošlo je u opreznoj igri, u ispitivanju protivnika. U dvanaestoj minuti, nakon greške gostujuće obrane, domaćin je poveo 1:0 pogotkom Brune Grgića. U petnaestoj minuti gosti su imali zanimljivu akciju pred domaćim vratima, ali je obrana na vrijeme reagirala. U osamnaestoj minuti gosti su izjednačili na 1:1, pogotkom Luke Pisačića iz kaznenog udarca, nakon što je vratar Aleksa Todorović srušio jednog gostujućeg igrača pred svojim vratima, no ta je sudačka odluka bila problematična. Sudac Marko Cestarić pokazao je bez razmišljanja na bijelu točku. U 24. minuti gosti iz Ždralova poveli su s 2:1 autogolom Matea Baraća. Nakon primljenog drugog gola Karlovčani su preuzeli inicijativu i pokušali doći do izjednačenja, ali nije bilo realizacije. Gostujući igrač Mateo Dunić jako je pucao iz daljine u 43. minuti, ali pokraj gola. U prvoj minute sudačke nadoknade prvog poluvremena greška domaćih igrača i još jedna dobra prilika gostiju, ali nije bilo pogotka. Tako se na odmor otišlo s vodstvom gostiju 2:1. U drugom poluvremenu četvrti sudac Ivan Vučković zamijenio je drugog pomoćnog suca Filipa Lovrića, kojem je pozlilo. Već u 48. minuti domaća momčad je izjednačila na 2:2. Zvonko Pamić izveo je slobodni udarac, ubacio je loptu pred gostujuća vrata, a Marko Brekalo postigao je pogodak glavom. U 57. minuti korner s lijeve strane izveo je Zvonko Pamić, a Vlatko Martinović bio je pred golom, ali nije dobro zahvatio loptu. Gosti su u 59. minuti izveli opasan napad, no nije bilo realizacije. Momčad iz Ždralova povela je u 66. minuti s 3:2, nakon greške domaće obrane, strijelac je bio Nikola Marić. Od 70. minute karlovački nogometaši radili su pritisak na gostujući gol, kako bi došli do izjednačenja, ali nije bilo uspjeha. No, svoje prilike imali su i gosti. U 86. minuti crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobio je gostujući igrač Dmytro Lopa. Sudac Marko Cestarić odredio je sedam minuta nadoknade i to je vrijeme prošlo u napadima domaće momčadi, ali nije bilo realizacije. U sudačkoj nadoknadi odličan potez Marka Brekala, pucao je škaricama, ali je vratar bio na mjestu. Domaćin je imao prigovor sucu, jer nije sudio kazneni udarac nakon grubog starta laktom gostujućeg igrača na Parackom. Na kraju pobjeda gostiju 3:2, bodovi su otišli iz Karlovca, a poraz u prvom kolu donio je nove brige treneru Igoru Pamiću. Tin Zavalić nakon utakmice složio se sa činjenicom da su brojnim greškama poklonili pobjedu gostima.

-Da, mislim da smo počastili goste. Težak poraz na početku prvenstva, susret s puno golova, ustvari luda utakmica. Nažalost, pobijedili su iz naših grešaka, mislim da smo im mi poklonili pobjedu, mogli smo to bolje. Sada, na kraju imali smo nekoliko prilika, napadali smo, ali lopta nije htjela ući, što je tu je, kazao je Tin Zavalić.

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Todorović, Barać, Gabriel Stepinac, Ereiz (od 46. Vuko), Paracki, Kristaj (od 59. Stanić), Zavalić, Leko (od 46. Šimunić), Martinović, Pamić (od 74. Šalić) i Grgić (od 46. Brekalo). "Karlovac 1919" gostuje u subotu, 31. kolovoza u Sisku u drugom kolu SuperSport Druge nogometne lige kod momčadi "Segeste". Susret počinje u 17 sati.