Članovi Mačevalačkog kluba "Karelovac" nastupili na jakom turniru u Grazu

Mačevaoc Antonio Gojak drugi kod juniora na turniru 38. Grazer Messepokal

Članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac" i hrvatski juniorski reprezentativci Antonio Gojak i Anton Mravunac nastupili su na 38. Grazer Messepokalu, međunarodnom turniru za disciplinu floret u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Na turniru su sudjelovali predstavnici Italije, Mađarske, Austrije, Slovačke, Slovenije i Hrvatske. Prvi dan održano je natjecanje u seniorskoj konkurenciji, gdje je Antonio Gojak s 9 pobjeda osvojio 11. mjesto, a Anton Mravunac 22. mjesto u konkurenciji 42 natjecatelja. Da i u seniorskoj konkurenciji rezultat ne bude malo bolji uvelike je utjecao ždrijeb, koji je za ulazak među 16 najboljih spojio baš borce iz karlovačkog kluba, a da bi Antonio i na sljedećoj eliminaciji naišao na još jednog hrvatskog predstavnika Ivana Komšića, deset godina starijeg natjecatelja i dugogodišnjeg seniorskog reprezentativca koji je na kraju osvojio drugo mjesto na turniru. Sljedećeg dana održano je natjecanje u juniorskoj konkurenciji gdje su obojica karlovačkih boraca pružila niz odličnih i atraktivnih borbi. U konkurenciji 32 natjecatelja Mravunac je zapeo u borbi za ulazak među 16 najboljih, te je tako s omjerom od 6 pobjeda i 6 poraza izborio 19. mjesto. Antonio Gojak je s odličnim borbama pogotovo u eliminacijskom djelu turnira i sa čak 12 pobjeda kroz cijeli turnir, osvojio odlično drugo mjesto. Pogotovo impresivne bile su pobjede u četvrtfinalu protiv juniorskog reprezentativca Austrije, te pobjeda 15:7 protiv predstavnika Italije u polufinalu, a koji je dan ranije na seniorskom turniru osvojio treće mjesto. U finalu Antonio Gojak poražen je u odličnoj borbi 15:13 od najboljeg i najjačeg domaćeg predstavnika. U dva dana dva karlovačka mačevaoca odradila su ukupno 60 borbi.