PU karlovačka
Kontrolirano 170 vozača, njih 141 alkotestiran - 13 vozača isključeno iz prometa zbog vožnje pod utjecajem alkohola
VIŠE IZ RUBRIKE
60-godišnjak "napuhao" 1,89 promila
Voditeljica smjene u OKC-u PU karlovačke Irena Matanić jutros je izvijestila o događajima koji su se dogodili u protekla 24 sata. Izdvojila je rezultate noćne akcije policije tijekom kontrole vozača na alkohol i droge.
-Noću sa 8. na 9. ožujka, na području PU karlovačke, provedena je preventivno-represivna akcija „Nadzor vozača pod utjecajem alkohola i/ili droga“.
U akciji je kontrolirano 170 vozača, njih 141 je alkotestirano, a 13 vozača je isključeno iz prometa zbog vožnje pod utjecajem alkohola.
Najveća koncentracija alkohola utvrđena je na području Draganića kod 60-godišnjaka, u iznosu od 1,89 promila.
Isto tako policijski službenici su utvrdili da je noćas u Ogulinu osobnim automobilom ogulinskih registarskih oznaka pod utjecajem alkohola od 1,71 promil, upravljao 21-godišnjak.
Također je tijekom noći u Karlovcu osobnim automobilom karlovačkih registarskih oznaka pod utjecajem alkohola od 1,86 promila, upravljao 25-godišnjak.
Vozači su isključeni iz prometa i do prestanka djelovanja opojnog sredstva smješteni u posebne prostorije policije te će biti sankcionirani sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Isto tako, navela je i slučaj krađe u Ozlju.
U razdoblju od 28. prosinca 2024. godine do 8. ožujka 2025. godine nepoznati počinitelj provalio je u gospodarski objekt 77-godišnjaka na području Ozlja i otuđio motornu pilu, aparat za varenje, pumpu za vodu, razni alat i drugo.
Materijalna šteta je veća od 2200 eura. Policija provodi kriminalističko istraživanje.