Članovi "Tigra" nastupili na Svjetskom prvenstvu u Italiji

David Furdek osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu

Članovi Kickboxing kluba "Tigar" sudjelovali su u sastavu reprezentacije Hrvatske u Jesolu u Italiji, od 15. do 23. rujna na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u kickboxingu. Nastupili su David Furdek kod juniora do 57 kg u disciplina K-1, Dominik Perošić kod mlađih juniora u full contactu do 67 kg, te Lukas Jurašić u juniorima u point fightingu do 63 kg. Uz njih je nastupila i mlađa kadetkinja Lara Mihalić u disciplini point fighting iznad 47 kg. David Furdek je ždrijebom, zbog prvog mjesta na rang listi, ušao u polufinale discipline K-1 kategorije starijih juniora do 51 kg, gdje se susreo sa protivnikom iz Alžira, od kojeg je izgubio bodovnim rezultatom 3:0. Treba napomenuti da je David Furdek vodio cijelu prvu rundu. U drugoj rundi je primio nezgodan udarac, koji je preusmjerio cijeli meč. Iako je Furdek pokušao povratiti bodovnu prednost u posljednjoj, trećoj rundi, nije uspio i Alžirac je zasluženo pobijedio. David Furdek je iako poražen, završio natjecanje na trećem mjestu s brončanom medaljom. Dominik Perošić je u kategoriji do 67 kg kod mlađih juniora u full contactu osvojio peto mjesto. Lukas Jurašić bio je peti u kategoriji do 63 kg kod juniora u disciplini point fightingu. Lara Mihalić osvojila je deveto mjesto kod mlađih kadetkinja iznad 47 kg u disciplini point fighting. Na Svjetskom prvenstvu, koje je bilo najkvalitetnije do sada, nastupilo je oko 2300 natjecatelja iz 64 države, pa je konkurencija bila izuzetno jaka. Sljedeći međunarodni nastup članovi kluba imaju u Bristolu od 13. do 15. listopada.