Lara Čadonić prva na 300 metara, Noa Majetić prvi u skoku u dalj

Članovi Atletskog kluba "Ka-tim" Lara Čadonić i Noa Majetić prvi u Erste Plavoj ligi

Mladi atletičari Atletskog kluba "Ka-tim" Lara Čadonić i Noa Majetić ostvarili su vrijedan uspjeh pobijedivši u finalu Erste Plave lige, održane jučer na stadionu "Mladost" u Zagrebu uoči 68. međunarodnog atletskog mitinga "Memorijal Borisa Hanžekovića". Lara Čadonić osvojila je zlatnu medalju u utrci učenica četvrtih razreda na 300 metara, s odličnim vremenom od 51,54 sekunde, dok je Noa Majetić bio najbolji u skoku u dalj u konkurenciji učenika šestih razreda, s također zapaženim skokom od 4,62 metra. Noa je nastupio i u finalu utrke na 600 metara te osvojio vrlo dobro šesto mjesto. Treći predstavnik kluba Jakov Perinac bio je vrlo dobar peti u utrci učenika petih razreda na 300 metara. Erste Plava liga je atletsko prvenstvo Hrvatske za učenike i učenice od trećih do šestih razreda, u finalu od četvrtih do sedmih razreda. U finalu lige nastupa 12 najboljih u pojedinoj disciplini. Finale treba izboriti na jednom od šest kvalifikacijskih natjecanja u Zagrebu, Osijeku, Puli, Rijeci, Zadru ili Makarskoj, a samo dvoje ponajboljih kvalifikanata stječe pravo finalnog nastupa. Troje mladih  karlovačkih atletičara finalna natjecanja izborili su proljetos na kvalifikacijskim nadmetanjima u Zagrebu i Puli.