Uzvratna utakmica prvog kola Challenge Cup-a

Dobar otpor odbojkašica "Kelteksa" vrlo jakoj talijanskoj ekipi "Rome Volley"

Odbojka

"Kelteks" - "Rome Volley" 0:3

Odbojkašice "Kelteksa" poražene su danas u Sportskoj dvorani na Rakovcu u uzvratnoj utakmici prvog kola natjecanja "Challenge Cup" od ekipe "Rome Volley". Gošće su pobijedile s 3.0, po setovima bilo je 17:25 15:25 i 9:25. Pošto su Talijanke pobijedile i u prvoj utakmici s 3:0, plasirale su se u drugo kolo ovog europskog natjecanja. Karlovačke odbojkašice pružile su u prvom setu dobar otpor, gošće su napravile razliku bilo je 9:20, a zatim domaće igračice osvojile niz poena, pa je bilo 17:24 i set za Talijanke 17:25. U drugom setu Karlovčanke su vodile 4:3, zatim gošće preuzimaju inicijativu, pa je bilo 8:17, 13:21 i 15:24 i drugi seta za Talijanke 15:25. U trećem setu nakon 2:2, Talijanke pokazuju svoju snagu, vode 8:18, 9:24 i završavaju set s 9:25. Zaslužena pobjeda vrlo jake talijanske ekipe. Trener Goran Zec bio je zadovoljan onim što su pokazale njegove igračice.

-Pa, da, dobro, nismo bili loši, dobra dva seta, treći set nešto slabiji, teško je igrati protiv tako visokih ekipa, ne visokih, visokih s igrom, a visokih i ovako. To je ekipa koja je top ekipa, koja radi neke stvari, koje mi želimo raditi, koje nismo stigli u svom životu napraviti. Jako teška i obavezna ekipa, treba stvarno protiv njih zaraditi poen, dobro kada krenu u neku razliku, to stanemo u jednoj rotaciji, zaglavimo, razumljivo, curama se nema što za zamjeriti, kazao je trener Goran Zec.