Članica Taekwondo kluba "Banija Pandas" ostvarila sjajan uspjeh u Sofiji

Kristina Čerina srebrna na Multi europskom taekwondo prvenstvu

Članica Taekwondo klub "Banija Pandas" Kristina Čerina osvojila je u Sofiji u Bugarskoj srebrnu medalju u kategoriji do 67 kg na 2. Multi europskom taekwondo prvenstvo. Nastupilo je 1.815 sportaša u svim dobnim skupinama i svim disciplinama borbe, forme i razbijanju dasaka. Finalisti ovog prvenstva imaju direktan plasman na Europskom prvenstvu U-21 i  Prvenstvu mladih u olimpijskim kategorijama. Čerina je u prvom kolu pobijedila rusku predstavnicu Olesiu Rubtsovu 19:9, u četvrtfinalu Turkinju Busru Sultan Bilgili 44:6, u polufinalu zbog ozljede Grkinja nije mogla nastupiti, a u finalu izgubila je od Ruskinje Olesie Rubtsove 9:19. Ovim plasmanom i titulom viceprvakinje Europe Kristina Čerina izborila je nastup na Europskom U-21 prvenstvu koje će biti održano od 5. do 8. rujna u Helsingborgu u Švedskoj.

-Ovo je još jedan veliki uspjeh za naš klub i ovom medaljom smo se uspjeli plasirati na Europsko U-21 prvenstvo,  je bilo primaran cilj. Prošle godine Kristina se nije uspjela plasirati na Europsko U-21 ali zato ove godine imamo zagarantiran nastup, gdje će pokušati ponoviti plasman s ovog prvenstva. Od 2011. godine kontinuirano imamo predstavnike na svjetskim ili europskim prvenstvima i ovo je osma godina u nizu da naš klub ima predstavnika. Od 12 nastupa osvojili smo 6 medalja na europskim i svjetskim prvenstvima, rekao je trener Neven Trbojević. (b.o.)