Klub je nastupio s ekipama, ali bez kvalitetnih bacačkih disciplina nije imao šanse za visoki plasman. Nastupi pojedinaca bili su u znaku osobnih i klupskih rekorda.

Karlovački atletičari istrčali niz osobnih rekorda

Članovi Atletskog kluba "Karlovac" nastupili su proteklog vikenda u Zagrebu na ekipnom državnom prvenstvu i Kupu Hrvatske, isto natjecanje samo različito bodovanje. Klub je nastupio s ekipama, ali bez kvalitetnih bacačkih disciplina nije imao šanse za visoki plasman. Nastupi pojedinaca bili su u znaku osobnih i klupskih rekorda. Lea Novković istrčala je normu na 400 m 57,38 i 400 m prepone 62,11 za Europsko mlađe juniorsko prvenstvo koje će biti održano u Italiji, u gradu Rieti 2020. godine. Hrvoje Neralić istrčao je osobne rekorde na 110 m prepone 15,38, bio je treći, na 400 m 49,38, bio je četvrti, na 200 m 22,67 i na 400 m prepone bio je drugi s 54,00. Norma za juniorsko prvenstvo Europe na 400 m prepone je 53,80. Odličnu utrku na 100 metara istrčao je Patrik Rački 11,79. Helena Valentić pobijedila je na 3.000 m zapreke, a na 3.000 metara bila je treća. Bruno Belčić se vratio nakon lakše ozljede četvrtim mjestom na 1500 m. Odlične nastupe imali su kadeti Franjo Špišić, Irina Vidiček Ljubojević, Nera Malović, Andrija Šegavić i Marta Novaković, koji su u jakoj juniorskoj konkurenciji ostvarili svoje najbolji rezultate. (b.o.)