Finale Veslačkog kupa "Miljenka Finderlea"

Veslački klub "Korana" osvojio tri zlatne medalje, ukupno deseti klub

Veslanje

Zlatne medalje osvojili su Luka Hajdin u skifu za juniore A, Ema Hodak u skifu za juniorke B i Jan Latković i Josip Jakšić u dvojcu na pariće za juniore B

Članovi Veslačkog kluba "Korana" nastupili su u nedjelju u Ogulinu na finalnom natjecanju Hrvatskog veslačkog kupa "Miljenka Finderlea". Prijavljeno je bilo oko 450 natjecatelja, bio je to na jezeru Sabljaci pravi veslački spektakl. Veslačima karlovačke "Korane" pripala su tri prva mjesta. Zlatne medalje osvojili su Luka Hajdin u skifu za juniore A, Ema Hodak u skifu za juniorke B i Jan Latković i Josip Jakšić u dvojcu na pariće za juniore B. U sveukupnom plasmanu 18 klubova "Korana" je osvojila deseto mjesto s 18 bodova. Prvi je Veslački klub "Jadran" iz Zadra, druga je "Istra" iz Pule, a treća je zagrebačka "Trešnjevka". Juniori i seniori, veslali su na stazi dužine od 2000 metara, a kadeti na stazi dužine od 1000 metara. Prema kalendaru natjecanja za 2023. godinu, 5. finale Hrvatskog veslačkog kupa u organizaciji Hrvatskog veslačkog saveza, Veslačkog saveza Zagreba, Veslačkog saveza Dalmacije, domaćeg Veslačkog kluba Sabljaci i Grada Ogulina, trebalo je biti održano u rujnu. Natjecanje je tada zbog velikih količina oborina koje su najavljene te nemogućnosti održavanja potrebne razine kote jezera odgođeno. Pravo nastupa u finalu kupa stekle su po tri najbolje plasirane posade u pojedinim kategorijama i disciplini u ukupnom poretku Kupa "Miljenka Finderlea" primorsko-kontinentalne regije i Kupa Veslačkog saveza Dalmacije, a što upućuje na to da su na regati u Ogulinu sudjelovale najbolje veslačice i veslači ove sezone svih dobnih kategorija.