Članovi Veslačkog kluba "Korana" nastupili na Otvorenom prvenstvu Hrvatske na veslačkim ergometrima "Croatia Open Indoor - Rijeka 2020"

Veslačica Ema Hodak osvojila zlatnu medalju, Juraj Rudar brončanu

Veslački klub "Jadran" Rijeka u suradnji s Hrvatskim veslačkim savezom i ove godine organizirao je Croatia Open Indoor  - Rijeka 2020. Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima je jedno od tri veslačka natjecanja u Republici Hrvatskoj koje je uvršteno u kalendar svjetske veslačke federacije FISA-e. To je činjenica koja daje potvrdu visokog tehničkog i natjecateljskog nivoa natjecanja. Natjecanje je održano u nedjelju u riječkom sportskom centru Zamet uz sudjelovanje više od 500 sudionika iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije i Bosne i Hercegovine, a postalo je obavezno natjecanje za kandidate za slovensku i hrvatsku reprezentaciju. Među sudionicima bio je i osvajač olimpijskih i svjetskih medalja Martin  Sinković, brat Valent je propustio ovo natjecanje zbog ozljede, te ostali članovi hrvatske reprezentacije. Natjecanjem je dominirao svjetski prvak olimpijac Martin Sinković, koji je osvojio prvo  mjesto u kategoriji seniora i pobudio najveću pažnju brojnog gledateljstva, sa najbržim vremenom prvenstva 5:48,8. U ovom probranom društvu našlo se i osam članova Veslačkog kluba "Korana", a prva na start, u prvoj utrci prvenstva na 1.000 metara bila je Ema Hodak među kadetkinjama B. Kao i u svim utrkama do sada bila je uvjerljiva i pobijedila s 20 sekundi prednosti ispred drugoplasirane sa vremenom 3:53,8 te osvojila zlatnu medalju. Staza je za mlađe kadetkinje bila 1.000 metara, a za ostale 2.000 metara. U kategoriji kadetkinja A , među 23 veslačice, Dora Kranjčec izborila je 11 mjesto. Rudar Juraj u kategoriji lakih seniora A i vremenom 7:15,3 bio je treći i okitio se brončanom medaljom. 61 natjecatelj sudjelovao je u utrkama kadeta A, a Noa Ružić bio je 17. Najbrži karlovački natjecatelj na ergometrima bio je Mario Konjevoda i s vremenom 6:30,4 u konkurenciji 67 juniora A osvojio je 10 mjesto. U posljednjoj utrci dana juniora B "Korana" je imala tri predstavnika među 95 veslača. Luka Hajdin bio je odličan šesti s vremenom 6:39,5, Igor Šušnjar 21. s vremenom 6:57,9 i Mauro Bauer 84. s vremenom  7:45,8. Nakon natjecanja treneri Zlatko Katušin i Dario Šabić nisu krili zadovoljstvo postignutim rezultatima i vremenima,  jer je kod svih postignut pomak u rezultatima od prošlog Otvorenog prvenstva Hrvatske. Ovo natjecanje bilo je i uvod u veslačka natjecanja na vodi koja slijede u idućem razdoblju. "Dužinska regata" bit će održana u Zagrebu 21. ožujka. (b.o.)