Veslački klub "Korana"

Veslači i veslačice "Korane" osvojili na Bledskoj regati 7 medalja u 8 nastupa

Bledska regata

Dvije zlatne medalje Eme Hodak

Na ovogodišnjoj međunarodnoj veslačkoj regati na Bledu, regati s najduljom tradicijom u Europi, nastupilo je više od 500 veslačica i veslača iz europskih država, a među njima u dresu Veslačke reprezentacije Hrvatske i svog matičnog kluba nastupili su i članovi Veslačkog kluba "Korana". Veslačice i veslači "Korane" na ovogodišnjoj  regati na Bledu osvojili su sveukupno 7 medalja u 8 nastupa, 3 zlata, 2 srebra i 2 bronce. Odnosno, 3 zlatne i jedna brončana medalja u dresu veslačke reprezentacije Hrvatske te 2 srebrne  i jedna brončana medalja za svoj klub. U subotu prvog dana natjecanja za reprezentaciju je veslao Josip Jakšić u disciplini skif za juniore B i u konkurenciji 19 veslača osvojio je brončanu medalju, odnosno izborio je treće mjesto u A finalu A. U dresu veslačke reprezentacije Hrvatske nastupila je i Ema Hodak u disciplini četverac na pariće za juniorke B. Posada u kojoj su veslale još i Zagrepčanka Petra Mardešić (Croatia) te Osječanke Dunja Viszmeg i Greta Dragišić (Iktus) osvojila je zlatnu medalju. U dresu svog matičnog kluba "Korana", u dvojcu na pariće za mlađe juniore Jan Latković i Šime Ravnjak osvojili su srebrnu medalju. U starijoj kategoriji dvojca na pariće za juniore A Luka Hajdin (Korana) i Puljanin David Medica (Istra) izborili su treće mjesto u B finalu, ukupno su bili deveti. U nedjelju drugog dana Bledske regate sve posade nastupile su u A finalima. U dresu s grbom HVS-a Josip Jakšić i Luka Sabelja (Croatia) u dvojcu na pariće za juniore B bili su prvi, pa im je pripala zlatna medalja. U dvojcu na pariće za juniorke B Ema Hodak (Korana) i Petra Mardešić (Croatia) pobijedile su konkurenciju i osvojile zlatnu medalju. U dresu Veslačkog kluba "Korana" Jan Latković i Šime Ravnjak osvojili su u dvojcu na pariće u A finalu treće mjesto i brončanu medalju. Luka Hajdin je u utrci skifova za juniore A bio drugi te mu je pripala srebrna medalja.