Hrvatski rukometni klub "Karlovac"

Važna pobjeda rukometaša "Karlovca", dva vrijedna boda ostala u Karlovcu

Važna pobjeda

"Karlovac" - "Rudar" 29:27

Rukometaši "Karlovca" pobijedili su danas u Sportskoj dvorani na Rakovcu u petom kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige momčad "Rudara" iz Ruda s 29:27. Nakon prvog poluvremena vodila je domaća momčad sa 14:10. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, bilo je 0:1 i 1:2, a zatim su domaći rukometaši preuzeli inicijativu i vodili 8:5 i 9:7, no gosti su izjednačili na 9:9. Karlovčani su odlično odigrali završnicu prvog poluvremena i došli do vodstva 14:10. U drugom poluvremenu domaćin je poveo 16:11, no zatim gosti kreću u preokret i dolaze do 17:17 u 42. minuti. Domaćin je zbog ozljeda ostao bez Ivana Rukavine i Ivana Čule. Do kraja utakmice vodila se velika borba za svaku loptu. Bilo je 25:25, zatim 27:26 i 27:27. U završnici Karlovčani postižu dva pogotka i dolaze do važne pobjede i vrijednih bodova. Kod Karlovčana sedam pogodaka postigao je Domagoj Smojver. Vratar Matija Loparac imao je pet obrana, kada je bilo najpotrebnije. Mateo Crnković bio je nakon utakmice zadovoljan s pobjedom.

-Plan smo svoj ostvarili, išli smo na pobjedu, kako i u svakoj utakmici idemo, nekada to pođe za rukom, završi dobro, a nekada ne, ali danas je bilo dobro. Borili smo se od početka do kraja utakmice, na kraju dva razlike za nas. Bilo je svega, borbe, dobrih trenutaka, loših, ali pokazali smo da imamo kvalitetu i da možemo igrati u Premijer ligi. Plan je za sada ostvaren, idemo dalje, rekao je Mateo Crnković.

"Karlovac" je nastupio u sljedećem sastavu: Kajba, Benić, Capan 4, Grčić, Crnković 1, Bosiljevac 1, Domagoj Smojver 7, Rukavina 6, Loparac, Šalković 2, Hrvojević, Mrljak 3, Čulo 2, Stipetić, Radočaj i Dominik Smojver 3. "Karlovac" je sedmi na tablici s trinaest bodova. Karlovački rukometaši gostuju u subotu, 6. travnja u šestom kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige u Zagrebu kod momčadi "Dubrave".