Osvojeno pet medalja na međunarodnom natjecanju u Pelhrimovu

Uspješan nastup Taekwondo kluba "Banija Pandas" u Češkoj

Članovi Taekwondo kluba "Banija Pandas" sudjelovali su u subotu na dva natjecanja. Sedam natjecatelja nastupilo je u Pelhrimovu u Češkoj na 25. turniru "Christmas tournament" na kojem je sudjelovalo 500 natjecatelja iz 18 zemalja. Karlovčani su osvojili jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane medalje. Najuspješniji je bio kadet Petar Fičko, koji je do 45 kg osvojio zlatnu medalju. Srebrne medalje izborile su juniorka Lucija Hrebac do 63 kg i mlađa kadetkinja Ivona Ferenac do 50 kg, Brončana odličja izborile su mlađe kadetkinje Nikolina Hrebac do 36 kg i Magdalena Kolarić do 47 kg. Ovo je ujedno bio i posljednji ovogodišnji turnir. Iznenadila su Karlovčane na turniru češka taekwondo pravila za mlađe kadete, kojima je bio dopušten udarac u glavu, pa su morali odraditi ubrzani tečaj borbe u glavu. To ih je omelo da ostvare još bolje mlađe kadetske rezultate. Klub je sudjelovao i u Dugoj Resi na turniru "17. Sveti Nikola kup" na kojem je nastupilo 127 natjecatelja iz 17 klubova. Devet članova kluba osvojilo je sedam medalja. U ekipnoj konkurenciji kod kadetkinja osvojeno je treće mjesto. Zlatnu medalju osvojila je kadetkinja Lirijana Jakšić do 47 kg. Srebrno odličje izborio je mlađi kadet Petar Milašin do 27 kg. Brončane medalje osvojile su mlađe kadetkinje Tea Trupković do 36 kg i Lorena Čavrag do 36 kg te mlađi kadeti Dominik Kralj do 30 kg, Luka Vuković do 36 kg i Matija Gvozdić do 47 kg. (b.o.)