Obnova komunalne infrastrukture Zvijezde

U planu je uklanjanje 14 i sadnja 19 stabala

VIŠE IZ RUBRIKE

Opsežni radovi

Od ponedjeljka, 15. svibnja započet će orezivanje i uklanjanje 3 stabla kestena na Adžijinom trgu.

Kako poručuju iz tvrtke Vodovod i kanalizacija, u sklopu obnove komunalne infrastrukture Zvijezde u planu je uklanjanje 14 stabala, te sadnja njih 19.

-Dva stabla koja su već uklonjena (nasuprot Domu umirovljenika, Ruski put) nisu bila dijelom planske sadnje, a kroz godine su  prerasla u koridor ceste. Na toj dionici nije bilo moguće niti izmiještanje instalacija.

Od ponedjeljka, 15. svibnja započet će orezivanje i uklanjanje 3 stabla kestena na Adžijinom trgu. Radi se o 3 od 6 stabala koja su do ceste. Prva dva stabla su trula, a zadnje u nizu uklanja se zbog koridora izvođenja radova. Preostala 3 stabla će se obrezati do ceste te će se pratiti njihovo stanje tijekom i nakon završetka radova. Kako bi se na mjestu uklonjenih stabala mogla posaditi nova, izmjestit će se instalacije javne rasvjete i struje.

Obnova komunalne infrastrukture u Zvijezdi podrazumijeva polaganje 5, a negdje i 6 novih instalacija u zadanim okvirima ulica, te nema puno manevarskog prostora.

Naglašavamo da svi dionici uključeni u provedbu projekta posvećuju maksimalnu pažnju očuvanju zelenila i stabala i da je njihovo uklanjanje zadnje rješenje, a nakon što se iscrpe ostale mogućnosti, poručuju iz ViK-a.