Nogometni klub "Ilovac"

U Ilovačkoj šumi nije se igralo, liječnik je kasnio, a gosti nakon petnaest minuta čekanja napustili teren

Gosti otišli s terena

Liječnik koji je bio upisan u zapisnik utakmice, nije mogao doći zbog bolesti, zamjenski liječnik je kasnio, nije stigao na početak utakmice

Danas se u Ilovačkoj šumi trebala odigrati utakmica devetnaestog kola skupine A Četvrte nogometne lige Središte između "Ilovca" i "Golubovca", no nije došlo do odigravanja susreta. Utakmica nije započeta, jer je liječnik kasnio na susret, zbog čega su gosti, nakon predviđenih  petnaest minuta čekanja, napustili teren i odbili se vratiti. Iz "Ilovca" su rekli novinarima da liječnik koji je bio upisan u zapisnik utakmice, nije mogao doći zbog bolesti. Vodstvo kluba angažiralo je zamjenskog liječnika, no on nije stigao na početak utakmice. Kada su službene osobe prije početka susreta konstatirale da liječnik nije nazočan i da utakmica ne može početi na vrijeme, domaći su, prema pravilima, imali 15 minuta vremena da se liječnik pojavi. Predstavnici gostujuće momčadi odmah su izjavili da će pričekati tih 15 minuta, ali da će nakon toga napustiti teren, što su i učinili. Zamjenski liječnik pojavio se na terenu u 10 sati i 20 minuta, no gostujuća ekipa odbila se vratiti se na travnjak i odigrati utakmicu. Iz "Ilovca" su nam kazali da je zamjenski liječnik kasnio na početak utakmice zbog kvara na vozilu. Delegat Dario Jajčević iz Zaboka napravio je zapisnik u kojem, između ostalog, piše:

–Petnaest minuta prije utakmice u Cometu nakon ovjere, promijenjeno je najavljeno liječničko osoblje, te određena nova osoba. Do početka utakmice nije se pojavilo liječničko osoblje, te utakmica nije počela u zakazanom terminu. Čekalo se liječničko osoblje 15 minuta, ali se i dalje nije pojavilo. Gosti u 10.16 napuštaju teren te ne žele igrati. Navodno je liječničko osoblje imalo saobraćajnu nesreću, te je zbog toga kasnilo. Liječničko osoblje se pojavilo na terenu u 10.20, ali gosti se ne žele vratiti na teren te započeti utakmicu. Utakmica nije započeta i odigrana, stoji u zapisniku.

Predsjednik Nogometnog kluba "Ilovac" Alen Vrbanić istaknuo je da će klub dostaviti svu potrebnu dokumentaciju, kako bi dokazao da su na ovaj događaj utjecale izvanredne okolnosti, odnosno da se liječnik koji je bio upisan u zapisnik razbolio, a zamjenski zaista imao kvar na vozilu na putu prema Ilovačkoj šumi. Nadležne službe Hrvatskog nogometnog saveza sada će morati odlučiti hoće li utakmica biti registrirana rezultatom 3:0 bez borbe za goste ili će se susret ipak odigrati u naknadnom terminu.