Veslački klub "Karlovac"

Tri zlata, jedno srebro, jedna bronca na velikoj Jumbo regati 2023.

Veslanje

Veslači "Karlovca" uspješni na regati na jezeru Jarun

Proteklog vikenda na stazi jezera Jarun održana je 25. međunarodna veslačka regata Jumbo regata 2023. Na regati su nastupili članovi Veslačkog kluba "Karlovac". Najbolji rezultat prvoga dana ostvarila je od mladih  klupskih veslača Loriana Završki koja je osvojila srebrnu medalju u konkurenciji kadetkinja B. Mlada Loriana je od ukupno 13 skifistica imala drugo prolazno vrijeme. Po prvi puta ikad na službenoj regati nastupili su mladi veslači Niko Kolar, Jakov Jarnjević, Maro Matičić i Damjan Mavrović u konkurenciji kadeta B. U utrci na 500 metara završili su na šestom mjestu. Sve su to djeca koja vrlo, vrlo kratko veslaju. Neumorni veterani Lucija Škrtić i Tihomir Jarnjević bili su također odlični u svojim nastupima. Lucija je nastupila u mix četvercu i osvojila zlato, a u dvojcu na pariće s kolegom iz Veslačkog kluba Croatia Zagreb osvojila je broncu. Tihomir Jarnjević je nakon dugo vremena nastupio u osmercu s veslačima iz VK Croatia Zagreb  i VK Jarun te su osvojili zlatnu medalju. Nedjelja je protekla u zanimljivom tonu. Prvi je nastupio u eliminacijama kadet A Jakov David Vuković i osvojio treće mjesto. Obzirom na veliki broj natjecatelja, vremena su se računala po time trial metodi, no nije ga njegovo vrijeme odvelo u finale. Sljedeći je nastupio Niko Špine, u istoj kategoriji te je u eliminacijama osvojio peto mjesto. Niti njemu to nije bilo dovoljno za prolaz u finale. Mlađi junior B Roman Romčević bio je treći u eliminacijama, što ga je odvelo u B finale, u kojem je osvojio solidno treće mjesto. Juniorke B Zara i Nika Cvitešić izveslale su svoju prvu utrku ikad na 2000 m na 6. mjestu te ih to nije odvelo u finale. Potom su nastupili kadeti B Niko Kolar i Maro Matičić u dvojcu na pariće te su osvojili peto mjesto. Na sedmom mjestu završile su utrku mlade kadetkinje B u dvojcu na pariće Loriana Završki i Ema Tuškan. I kao najveći uspjeh u nedjelju i definitivno šlag na kraju, gig kadetkinja A osvojio je uvjerljivo zlatnu medalju i to u sastavu Maja Plavetić, Tania Cindrić, Vita Živčić i  Dina Kolar. Cure su sa znatnom prednosti ušle u cilj kao prve i razveselile klub svojim uspjehom. Najbolji klupski veslač Tin Jarnjević nažalost nije nastupio na ovoj regati zbog bolesti.