Veslački klub "Karlovac"

Tri zlata i jedno srebro osvojili Niko Kolar, Ema Tuškan, Noa Ružić i Loriana Završki

Uspješni na ergometrima

Veslački klub "Karlovac" odličan na Otvorenom prvenstvu Istarske županije na veslačkim simulatorima, ergometrima, u Rovinju

Veslački klub "Karlovac" sudjelovao je u subotu, 28. siječnja u Rovinju, u organizaciji rovinjskog Veslačkog kluba "Arupinum" na Otvorenom prvenstvu Istarske županije na veslačkim simulatorima. Nastupili su Noa Ružić, Roman Romčević, Vito Brozović, Zara Cvitešić, Nika Cvitešić, Vita Živčić, Niko Kolar, Jakov David Vuković, Ema Tuškan, Loriana Završki, Tania Cindrić, Maja Plavetić i Niko Špine, u pratnji Branislava Romčevića, Daria Cvitešića i Valentina Štedula. Na natjecanju su se veslale različite dionice po kategorijama, od 500 do 6.000 metara. Uz veslače koji su se natjecali, prijavljen je bio još i veslač Tin Jarnjević, no nažalost bolest ga je spriječila. Prvo zlato za klub osvojio je Niko Kolar u kategoriji kadeti B (2012), a potom Ema Tuškan zlato u kategoriji kadetkinja B (2012) te Loriana Završki srebro u istoj kategorji. Sljedeći koji je osvojio zlato je Noa Ružić u kategoriji juniori B (2007). Karlovački veslači svi su većim dijelom odveslali svoje osobne rekorde što će im biti daljnja motivacija za predani rad, što iznimno veseli klupsko vodstvo. Četvrto mjesto osvojila je kadetkinja A Tania Cindrić, peti su bili kadetkinja A Vita Živčić, kadet A Niko Špine, kadet A Jakov David Vuković, kadetkinja A Maja Plavetić i juniorka B Nika Cvitešić. Juniorka B Zara Cvitešić bila je šesta, junior B Roman Rončević deveti i junior B vito Brozović bio je petnaesti. Na ovom natjecanju veslačice i veslači VK Karlovac nastupili su prvi puta te su izuzetno zadovoljni s organizacijom natjecanja, ali i rezultatima koje su ostvarili kako pojedinačno, tako i na klupskoj razini.