Sestrične Zara i Nika Cvitešić, Tin Jarnjević i Roman Romčević osvojili srebrne medalje na  2. Otvorenom prvenstvu Zagreba 2022 za Veslački klub Karlovac

Tri srebrne medalje za Veslački klub "Karlovac"

Veslački klub "Karlovac" sudjelovao je na 2. Otvorenom prvenstvu Zagreba 2022. u organizaciji Veslačkog saveza Zagreba. Klub je nastupio s 11 veslača i 1 kormilarom  u različitim disciplinama. Prve su veslale mlade veslačice, od kojih su tri prvi put u subotu trenirale na regatnoj stazi na Jarunu, a u nedjelju im je bio prvi nastup. Nika Keser, Loriana Završki, Tania Cindrić i Ema Tuškan uspješno su završile svoju prvu utrku na 500 m u kategoriji kadetkinja B i osvojile peto mjesto u svojoj grupi s vremenom od 2:38.73 na 500 m. Kormilar je bio Jakov David Vuković, koji zbog nedavne bolesti nije mogao nastupiti u samcu pa je s guštom kormilario svojim klupskim kolegicama.
    Drugi nastup imala je Maja Plavetić u samcu koja je veslala u starijoj starosnoj kategoriji, obzirom da na ovom natjecanju nije bilo njene kategorije. Maja je 2010. godište i veslala je s veslačicama 2008. i 2009. godište te je na cilj, nakon odveslanih 1.000 m došla peta, s vremenom od 5:05.99.
    Treći, odnosno treći  i četvrti nastup imala su dva klupska dvojca na pariće koja su nastupila u istoj grupi između veslačica koje su veslale u kategoriji kadetkinja A. U jednom su bile  Nika Cvitešić i Zara Cvitešić, a u drugom  Vita Živčić i Antea Spasojević koje su utrku  završile na petom mjestu. Sestrične Cvitešić donijele su klubu prvu srebrnu medalju s ovog natjecanja  s vremenom 4:27.72 na 1.000 m, 9 sekundi iza prvoplasiranih, a  nepunu sekundu brže od trećeplasiranih.
    Pretposljednji je nastupao Tin Jarnjević. U izuzetno zanimljivoj utrci, pogotovo završnici, Tin je za 3 sekunde izgubio prvo mjesto u prvoj skupini za juniore juniora B u samcu te tako osvojio drugu  srebrnu medalju za klub. Tin Jarnjević je 2.000 m odveslao za 7:57.82, 21, sekundu brže od trećeplasiranog u njegovoj grupi.
    Posljednji je nastupio u istoj kategoriji, ali u drugoj grupi imao Roman Romčević koji je izborio još jednu srebrnu medalju, s vremenom od 8:32.06, bio je 29 sekundi sporiji od prvoplasiranog, ali nepune 4 sekunde ispred trećeplasiranog.