Tenisačica Petra Bišćan osvojila je Dvoransko otvoreno prvenstvo “Ponikvi”

Autor: Branko Obradović

26.01.2022

Sport

Bišćan je bila najbolja kod juniorki do 16 godina

Članica Teniskog kluba “TAG” iz  Karlovca Petra Bišćan osvojila je u kategoriji juniorki do 16 godina turnir Dvoransko otvoreno prvenstvo “Ponikvi”, koji je u kalendaru Hrvatskog teniskog saveza. Ova mlada dugoreška tenisačica svojim odličnim igrama i pobjedama kroz svih pet kola u turniru potvrdila je svoju kvalitetu i talent. Petrin trener profesor Dejan Gačić ima samo riječi hvale za ovu skromnu i vrijednu tenisačicu kojoj je osvajanje turnira na početku godine nagrada za njen trud i odricanje. Gačić vjeruje i nada se da će Petra vrlo brzo ući u konkurenciju najboljih juniorki u Hrvatskoj. Petra Bišćan pobijedila je u prvom kolu Leonu Papa sa 6:2 6;4, u drugom kolu Tašu Čubrilo sa 6:2 6:2, u četvrtzavršnici Rebeku Vukoja sa 6:0 2:6 6:2, u polufinalu Veroniku Bulaja sa 6:4 6:2 i u finalu Katarinu Bulić sa 6:0 6:2. Također, na istom turniru sudjelovala je i mlada igračica Nela Ban, koja je s dvanaest godina prošla prvo kolo, dok je zaustavljena u drugom kolu od iskusnije prve nositeljice turnira. Ban je pobijedila u prvom kolu Ami Dvoršek sa 6:4 6:2, a u drugom kolu zaustavila ju je Veronika Bulaja sa 6:1 6:0. Teniski klub “TAG” upisuje nove članove, informacije na tagtenis@yahoo.com.