Članovi kluba nastupili na 3. Para taekwondo prvenstvu Hrvatske i na turniru "Slovenia Open"

Taekwondo kluba "Prana" imao bogat vikend, pun aktivnosti

Članovi Taekwondo kluba "Prana" bili su vrlo aktivni proteklog vikena. U Zagrebu je danas održano 3. Para taekwondo prvenstvo Hrvatske, koje je ujedno bilo i kriterijsko natjecanje Hrvatskog parataekwondo saveza te kategorizacijsko natjecanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora za ostvarenje bodovne norme za nastup na Europskom prvenstvu u Poreču. Za "Pranu" je nastupilo 8 članova te je osvojeno 5 odličja. Zlato je osvojio Mihael Močilac u kategoriji P-32, 2 natjecatelja, te srebro u kategoriji P-34, 4 natjecatelja. Mihaelu je također uručeno posebno priznanje od Hrvatskog parataekwondo saveza za izuzetne rezultate u prošloj godini. Brončana odličja osvojile su Željka Tomaš i Josipa Popovački u kategoriji P-20 F 15-30, 6 natjecatelja. Veronika Biber bila je peta u kategoriji P-20-F 15-30, Martina Cindrić šesta u kategoriji P-20F 15-30, a Marko Skender, Dragan Vuković i Damir Abdić izborili su od petog do osmog mjesta u kategoriji P-20-M 15-30. Para natjecatelji po prvi put su se natjecali u izvođenju formi u paru i timu, te su Veronika Biber, Željka Tomaš i Josipa Popovački ovojile treće mjesto u kategoriji Team P-20, 3 tima, dok su Marko Skender i Željka Tomaš osvojili peto mjesto u kategoriji Par P-20 pair. Šesteročlana natjecateljska ekipa pod vodstvom trenera Gorana Cvitaka i Luke Vlašića nastupila je jučer na iznimno jakom G1 turniru "Slovenia Open" u Ljubljani. Na turniru je sudjelovalo više od 750 natjecatelja iz brojnih država Europe i svijeta. Nažalost ovaj put borci su se kući vratili bez odličja, iako su Aleksandra Macut, Gabrijela Fehervari i Leona Grubiša poražene u borbama za medalje. Nikola Brnardić prošao je prvo kolo dok su Ivan Latković i Oscar Kovačić izgubili u prvim borbama. Pred natjecateljima su sada dva kriterijska turnira za kadetsku i juniorsku reprezentaciju, te iznimno jaki G2 turnir u Belgiji. Danas je četveročlana ekipa poomsae teama u sastavu Tena Naglić, Ivan Klarić, Matea Magdić i Emanuel Mahečić prisustvovala treningu tehničke reprezentacije Hrvatske u formama pod stručnim vodstvom glavnog trenera Davora Prđuna i pomoćnih trenera reprezentacije. Ovaj trening bio je jedan u nizu u sklopu priprema reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u formama, koje će biti održano u Danskoj u svibnju ove godine. (b.o.)