Klub je ukupno osvojio treće mjesto na državnom tehničkom prvenstvu

Taekwondo klub "Prana" uspješan na tri natjecanja tijekom vikenda

Članovi Taekwondo kluba "Prana" Oscar Kovačić i Ema Brnardić, nastupili na 1. kriterijskom turniru za kadetsku reprezentaciju Hrvatske "Dalmacija kupu" u Splitu. Na turniru je nastupilo 280 natjecatelja iz 25 klubova iz Hrvatske i zemalja regije.U danu ispunjenom odličnim borbama Oscar Kovačić je u kategoriji do 49 kg, nakon tri pobjede osvojio zlatno odličje i time se pozicionirao na najviše mjesto na kriterijskoj ljestvici za kadetsku reprezentaciju Hrvatske. Ema Brnardić u kategoriji do 37 kg pokazala je iznimnu volju i hrabrost i nakon dvije pobjede i jednog poraza osvojila brončano odličje i prve bodove na kriterijskoj ljestvici. Članovi kluba u subotu su u Zagrebu nastupili na turniru 3. Friendly para taekwondo Open, koji je ujedno i kriterijsko natjecanje Hrvatskog para taekwondo saveza te kategorizacijsko natjecanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora za ostvarenje bodovne norme za nastup na Europskom prvenstvu. Mihael Močilac u kategoriji P-32 M osvojio je prvo mjesto, te u kategoriji P-34 M, drugo mjesto. Martina Cindrić je u kategoriji P-20 F 15-30 osvojila treće mjesto. Marko Skender u kategoriji P-20 M 15-30 izborio je peto mjesto, a Damir Abdić u P-20 M 15-30 šesto mjesto. Taekwondo klub "Prana" ostvario je izvanredan uspjeh na državnom tehničkom prvenstvu. Prvenstvu je održano u Zaprešiću gdje su nastupila 202 sportaša iz 25 klubova. Prana je nastupila sa 17 natjecatelja te je u ukupnom ekipnom plasmanu zauzela treće mjesto. Bio je ovo za klub poseban turnir s obzirom da se natjecatelj Zdravko Ferenčina odličnim izvedbama u kategorijama MA-4 i TA-2 osvojivši dva zlata, oprostio od daljnjih natjecanja. Velikim pljeskom te skromnim poklonom, nagrađen je za odlične rezultate u karijeri od strane organizatora državnog prvenstva. Prva mjesta osvojili su Ivan Klarić JA-3, Zdravko Ferenčina MA-4, Tim Mahečić-Brnardić-Klarić TA-1 i Tim Strusa-Ferenčina-Lukežić TA-2. Drugi su bili Mahečić-Magdić D-2, Naglić-Strusa D-4, Paula Petrić SB-1, Marko Strusa K-A, Brnardić-Fehervari K-D1, Strusa-Naglić K-D2 i Petar Lukežić SA-3. Treći su bili Josip Krznarić JA-2, Tena Naglić K-B i Marija Mahečić K-KB. (b.o.)