Sportsko društvo slijepih "4 rijeke" Karlovac

Slavko Kralj novi državni prvak u elektronskom pikadu

Pikado

21. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u elektronskom pikadu za slijepe i slabovidne osobe

Hostel ERKS "Premantura" bio je domaćin 21. Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u elektronskom pikadu za slijepe i slabovidne osobe, a organizator prvenstva bio je Hrvatski sportski savez slijepih. U razdoblju od 31. kolovoza do 3. rujna održano je prvenstvo na kojem su sudjelovala ukupno 72 natjecatelja i natjecateljice iz petnaest klubova slijepih iz Hrvatske. Među natjecateljima bili su i predstavnici Sportskog društva slijepih "4 rijeke" iz Karlovca, Ivana Vinko i Denis Velimirović u B1 kategoriji bez ostatka vida te Slavko Kralj i Slobodan Poznan u kategoriji B2/B3 s ostatkom vida. Prvenstva su iz godine u godine sve kvalitetnija i samo se najbolji mogu izboriti za samu završnicu turnira. Ivana Vinko je u ženskoj B1 kategoriji na kraju završila na šestom mjestu dok se Poznan na žalost nije uspio plasirati u skupnu fazu natjecanja. Velimirović je uspješno prošao kvalifikacije, međutim jedan ključni poraz u skupini od tri bio je dovoljan za neprolazak dalje te je natjecanje završio na osmom mjestu. S druge strane Kralj već dugi niz godina ostvaruje iznimne uspjehe na državnim prvenstvima, a odličnom igrom kroz skupinu, polufinalnu utakmicu te u konačnici u finalu osvojio je prvo mjesto potvrdivši status jednog od najboljih pikadista u kategoriji B2/B3 s ostatkom vida osvojivši ukupno u proteklih osam godina osam odličja raznih boja, a jedno je već zlato iz 2020. godine, dok su članovi Sportskog društva slijepih "4 rijeke" Karlovac ukupno osvojili dvanaest medalja. "4 rijeke" natjecat će se i dalje u 1. Hrvatskoj pikado ligi za slijepe i slabovidne, a početak natjecanja predviđen je u drugoj polovici listopada. Odlazak članova Sportskog društvoa slijepih "4 rijeke" na prvenstvo omogućen je zahvaljujući Karlovačkoj sportskoj zajednici te Zajednici sportova Karlovačke županije.