"Karlovac 1919" - "HAŠK 1903" 5:0

Sjajno drugo poluvrijeme karlovačke momčadi, Ivan Matyazh igrač utakmice s tri gola

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u sedmom kolu Treće nogometne lige Centar momčad "HAŠK-a 1903" s 5:0. Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0. Karlovčani su od početka susreta bili dominantni i igralo se pred golom gostiju, bilo je dobrih akcija, ali ne i pravih prilika. U 21. minuti prva prava šansa domaćih igrača, Matyazh puca glavom s nekoliko metara, ali je vratar Patrik Gujić bio na mjestu. Noz Kristaj bio je u 25. minuti u dobroj prilici, ali nije najbolje zahvatio loptu. U 26. minuti sjajan udarac Ihora Medynskog s dvadesetak metara, ali još bolja obrana vratara Gujića, minutu kasnije u prilici je Gordan Bunoza, ali bez realizacije. U 42. minuti odlična akcija Karlovčana, Medynski puca, ali se opet iskazao gostujući vratar. Gosti u prvom poluvremenu nisu imali niti jednu pravu priliku. Na početku drugog poluvremena ponovno pritisak domaćina i konačno pogodak. U 50. minuti gužva pred gostujućim vratima, Medynsky puca, vratar Gujić brani, a Ivan Matyaz šalje loptu u mrežu. Ivan Matyazh postiže u 65. minuti svoj drugi pogodak, a u 72. minuti i treći. Domaćin je poveo 3:0 i utakmica je praktički bila riješena. No, napadi se nastavljaju i u 76. minuti Gabrijel Stepinac postigao je pogodak za 4:0. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ivan Miščin postigao je peti pogodak za domaću momčad. Gosti slabi, nisu uputili niti jedan udarac prema karlovačkom golu. "Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Šteko, Ribar, Zavalić, Gabrijel Stepinac, Paracki (od 86. Markuš), Budimir, Kristaj (od 60. Pamić), Medynsky (od 86. Miščin), Pausić (od 86. Srpak), Matyazh (od 75. Trešnjić) i Bunoza. Karlovačka momčad na drugom je mjestu tablice sa šesnaest bodova. Karlovčani gostuju u subotu, 1. rujna u osmom kolu Treće nogometne lige Centar kod "Lukavca". Utakmica počinje u 16 sati.