Inline hokej klub "Karlovac"

Seniori još uvijek neporaženi u Prvenstvu Hrvatske

Inline hokej

Dva poraza Karlovčana u Državnom prvenstvu Slovenije

Protekle subote u Karlovcu je održano kolo Prvenstva Hrvatske u inline hokeju. Seniori Karlovca nastupili su protiv ekipa HK Tapiri Zagreb i HK Munje Zagreb. Iako oslabljeni ne igranjem prvog golmana Kurtagića i igrača prve postave Ratkaja, hokejaši Karlovca ostali su neporaženi u Prvenstvu Hrvatske. Protiv ekipe HK Tapiri Zagreb slavili su rezultatom 6:3, a protiv ekipe HK Munje Zagreb rezultatom 7:3. Seniori Karlovca manje su bili uspješni u petak u Sloveniji, gdje su odigrali posljednje kolo prvog kruga Državnog prvenstva Slovenije. Prva je na redu bila utakmica protiv ekipe HK Žirafe, koja je upisala još jednu pobjedu rezultatom 5:1. Loš ulazak Karlovčana u utakmicu obilježio je zgoditak Žirafa već u prvoj minuti utakmice. Loveći rezultat, seniori Karlovca igraju su vrlo kvalitetno prvo poluvrijeme utakmice te u dvadesetoj minuti Markezić je izjednačio rezultat na 1:1. Igra Karlovca u drugom poluvremenu bila je nažalost potpuni kontrast od one u prvome. To je rezultiralo s još četiri zgoditka za protivničku ekipu i završetkom utakmice rezultatom 5:1 za ekipu HK Žirafe. Drugu je utakmica odigrana protiv jedne od jačih ekipa prvenstva, ekipe HK Dinamiti Horjul. Seniori Karlovca odigrali su puno kvalitetniju utakmice, no to nije bilo dovoljno. Utakmica je završena rezultatom 8:0 za ekipu Dinamita. Valja napomenuti kako je na golu Karlovca bio izvrstan Kurtagić. Za Karlovac su nastupili: Kurtagić (GK), Markezić (G), Primužak, Kraščić, Banay, Martinović, Kirš, Knežević i Ratkaj.

Odigrano novo kolo DPS-a za mlađe kategorije

Proteklog vikenda održano je kolo Državnog prvenstva Slovenije za mlaže kategorije. Turnir je održan za kategorije U9 i U15 u Horjulu, Slovenija. Karlovac je i ovaj put nastupao u obije kategorije. Ekipa U9 nastupala je protiv ekipa HK Piščanci Postojna, HK Prevoje i HK Dinamiti Horjul. Čvrstom igrom i borbom klinci Karlovca upisali su dvije pobjede, a jedna je utakmica završena izjednačenim rezultatom.

Nakon kategorije U9, na redu je bila kategorija U15. Ovaj je put ekipa Karlovca bila oslabljena ne igranjem cijele prve postave; Špigelski, Berić, Benzon i Vlašić. Iako su ovoga puta upisali tri poraza, mladi su Karlovčani usprkos nedostatka pola ekipe odigrali tri vrlo kvalitetne utakmice. Prvu su utakmicu izgubili protiv ekipe HK Dinamiti Horjul rezultatom 0:2, protiv ekipe HK Prevoje rezultatom 0:5, a zadnja je utakmica završena rezultatom 0:2 za ekipu HK Dolenjske Toplice. Iduće kolo prvenstva bit će održano u subotu 20. siječnja. u Lukovici u Sloveniji. Za Karlovac (U15) nastupili su: Ružić (GK), Brozović, Gudelj-Metulj, Družak, Lukinić, Škrtić i Peraković.