Odlične igre Karlovčana u Sloveniji

Seniori Inline hokej klub "Karlovac" do polufinala Fischer Kupa Slovenije

Odličan rezultat ostvarili su prošlog vikenda seniori Inline hokej kluba Karlovac. U subotu 7. svibnja u RCU Lukovica kod Ljubljane, održan je FISCHER KUP SLOVENIJE 2022. Nastup u Kupu Slovenije potvrdilo je svih 13 ekipa koje igraju DPS, Državno prvenstvo Slovenije, ali su dvije  odustale te je na kraju nastupilo 11 ekipa. Karlovčani su odigrali odličan turnir. U osminifinala pobijedili su TNT Dinamiti Horjul rezultatom 2:0. Karlovčani su dominirali cijelim susretom a nesavladiv na golu je bio Bujanić. U  četvrtfinalu, u utakmici s puno preokreta, Karlovčani su pobijedili Pavzu rezultatom 3:2. Povela je Pavza u drugoj minuti, do desete minute Karlovčani okreću na 2:1 a u zadnjoj minuti prvog poluvremena Pavza postiže pogodak za 2:2 na poluvremenu. Konačni rezultat postavlja Kirš u 25 minuti. U polufinalu Karlovac je igrao protiv jedne od najboljih ako ne i najbolje inline momčadi u regiji, Dinamita Horjul. Dinamiti su ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:0. Karlovčani su se odlično držali u prvom poluvremenu i tijekom velike većine drugog ali u zadnjih pet minuta je ponestalo snage i koncentracije te su Dinamiti s četiri pogotka mirno riješili susret u svoju korist. Dinamiti su u finalu poraženi od HK Prevoje rezultatom 2:1. Kup sistem natjecanja pokazao se još jednom kao nepredvidljiv i izrazito zanimljiv, gdje i slabije momčadi imaju svoje šanse, momčad GTB Jesenice, aktualni prvak Slovenije, ispao je u četvrtfinalu. Za Karlovac su igrali: Bujanić, Kirš, Markezić, Banay, Kraščić, Primužak, Ratkaj, Knežević i Pavlaković.

Dok su dečki igrali u Sloveniji djevojke su sudjelovale na humanitarnoj utrci Wings for life World Run u Zadru. Za one koji ne mogu trčale su Josipa Zagudajev, Andreja Barberić, Anita Lukačić, Ana Hajsan, Mirna Sertić i Ana Katušin.

Hokejaši nastavljaju aktivnosti i ovaj tjedan. U petak seniori igraju biti ili ne biti susret za plasman u Državnom prvenstvu Slovenije protiv momčadi HK Mufloni Tolmin. U slučaju poraza završavaju sezonu u DPS-u a u slučaju pobjede imati će priliku za osvajanje medalje u donjem dijelu ždrijeba.  U subotu počinje i DPS za mlađe kategorije turnirom u Postojni.