Hrvatski rukometni klub "Karlovac"

Rukometaši "Karlovca" osvojili u Grabriku zlata vrijedne bodove u borbi za ostanak

Zlatna medalja

"Karlovac" - "KTC" 33:27

Rukometaši "Karlovca" pobijedili su danas u dvorani Osnovne škole Grabrik u devetom kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige momčad "KTC-a" iz Križevaca s 33:27. Nakon prvog poluvremena vodila je karlovačka momčad sa 17:13. Karlovčani su imali imperativ pobjede u ovom susretu, jer dva boda bila potrebna u borbi za ostanak. Šteta, što se ovako važna utakmica morala igrati u dvorani Osnovne škole Grabrik, koja je bila puna do vrha, a vjerojatno bi Sportska dvorana na Rakovcu bila dobro popunjena zbog značaja susreta. Domaći igrači krenuli su hrabro i efikasno, bilo je 8:4, 10:5 i 12:7, a na odmor se otišlo s vodstvom karlovačke momčadi 17:13. U drugom poluvremenu gosti su postigli dva pogotka i smanjili razliku, ali domaći igrači došli su na 21:17 i tada stali. "KTC" je u 44. minuti izjednačio na 21:21. Zatim je bilo 22:22 i u 48. minuti 23:23, no tada karlovački rukometaši uz podršku navijača rade preokret, poveli su 26:23, zatim 29:25 i 31:25. Na kraju uvjerljiva pobjeda s 33:27, a treba istaknuti da je vratar Mateo Radočaj imao tri važne obrane u odlučujućim trenucima pred kraj utakmice. Odigrali su Karlovčani završnicu susreta sa srcem, hrabro i borbeno i zaslužili pljesak sjajne publike. Osvojena su dva zlata vrijedna boda, izuzetno važna u borbi za ostanak. Kod Karlovčana šest pogodaka postigao je Patrik Mrljak, a po pet postigli su Fran Bosiljevac i Dominik Smojver. Trenerica Tatjana Rašić bila je nakon utakmice zadovoljna pobjedom.

-Teška utakmica je iza nas, "KTC" je iskusna, fantastična ekipa, igrači koji znaju igrati, koji imaju svoju kvalitetu, obrambeno i napadački. Znali smo da nam neće biti lagano, ušli smo dobro, ušli smo fino, čvrsto, imali smo četiri razlike nakon prvog poluvremena. Onda se dogodio taj mali pad, normalno da se uvijek dogodi, ali tako iskusna ekipa to kazni. Došli smo u psihički problem i dok nismo probili tu barijeru morali smo se čupati. Na kraju, mislim da smo zaslužili ovu pobjedu, imamo još jedno kolo za odigrati, istaknula je trenerica Tatjana Rašić.

"Karlovac" je nastupio u sljedećem sastavu: Kajba, Grčić 4, Capan 2, Janjanin, Crnković 1, Bosiljevac 5, Domagoj Smojver 1, Rukavina, Loparac, Šalković 1, Hrvojević 4, Mrljak 6, Čulo 4, Stipetić, Radočaj i Dominik Smojver 5. "Karlovac" je treći na tablici s devetnaest bodova. Karlovački rukometaši gostuju u subotu, 4. svibnja u posljednjem desetom kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige u Rudama kod momčadi "Rudara".