Dvanaesto kolo Paket24 Premijer lige

Rukometaši "Karlovca" bili blizu pobjede protiv Varaždinaca, no oni su ipak odnijeli bodove

Poraz od Varaždinaca

"Karlovac" - "Varaždin 1930" 31:33

Rukometaši "Karlovca" poraženi su danas u Sportskoj dvorani na Rakovcu u dvanaestom kolu Paket24 Premijer lige od momčadi "Varaždina 1930". Gosti su pobijedili s 33:31, a nakon prvog poluvremena bilo je 18:15 za "Karlovac". Karlovčanima je ova utakmica bila važna zbog nastavka niza pobjeda i krenuli su agresivno od početka i tijekom prvog poluvremena bili su stalno u vodstvu, bilo je 6:3, 12:8, 15:11 i 17:13. Na odmor se otišlo s 18:15. Karlovčani su čuvali prednost u drugom dijelu susreta, bilo je 21:18, 23:20, 25:22 i 28:25. U 50. minuti gosti dolaze do izjednačenja 28:28 i u 52. minuti vode 29:28, no domaćin ponovno vodi s 30:29. Zatim je bilo 30:30 i 31:31. U 59. minuti gosti vode 32:31 i na kraju pobjeđuju s 33:31. Gosti su tako osvojili važne bodove, koji su im potvrdili ulazak u Ligu za prvaka. Domaćin je bio oslabljen, jer nije bilo Grčića, Crnkovića i Kajbe te od ranije Horvata i Bosiljevca. U karlovačkoj momčadi šest pogodaka postigao je Jure Stipetić, a Filip Šalković i Dominik Smojver po pet. Vratar Matija Loparac imao je četrnaest obrana. Trenerica Tatjana Rašić istaknula je da je ova utakmica bila važnija Varaždincima, ali da su njezini igrači usprkos problema s ozljedama prikazali dobru igru.

-Iskoristili smo u prvom poluvremenu nešto lošiji ulazak u utakmicu Varaždinaca i iznenadili smo ih agresivnom igrom. Mi smo rotirali sve igrače, jer imamo problema s ozljedama, nije bilo Kajbe, Grčića i Crnkovića, na klupi su bili Mrljak i Čulo, ali zbog ozljeda nisu ulazili u igru. Nama je važna utakmica s "Moslavinom" iz Kutine i moramo je dočekati spremni. Varaždincima je ova pobjeda bila važna zbog ulaska u Ligu za prvaka, mi očekujemo puno od susreta s momčadi iz Kutine. Nama je ta utakmica puno važnija, kazala je trenerica Tatjana Rašić.

Karlovčani su nastupili u sljedećem sastavu: Benić 1, Capan 4, Kovačić, Janjanin 1, Domagoj Smojver 1, Rukavina 3, Loparac, Šalković 5, Bačić 1, Hrvojević 4, Mrljak, Kojčin, Čulo, Stipetić 6, Radočaj i Dominik Smojver 5. Karlovčani su sedmi sa sedam bodova. Rukometaši "Karlovca" dočekuju u nedjelju, 10. prosinca od 17 sati u trinaestom kolu Paket24 Premijer lige momčad "Moslavine" iz Kutine.