Rukometni klub "Dubovac-Gaza"

Rukometaši "Dubovca-Gaze" osvojili bod u posljednjoj sekundi utakmice

Uspješna sezona

"Dubovac-Gaza" - "Rovinj" 21:21

Rukometaši "Dubovca-Gaze" igrali su danas u Sportskoj dvorani na Rakovcu u posljednjem 22. kolu Prve hrvatske rukometne lige jug s momčadi "Rovinja" neodlučeno 21:21. Nakon prvog poluvremena gosti su vodili 12:11. Domaćin je loše počeo u prvom poluvremenu, gosti su poveli 3:0, a Karlovčani su prvi pogodak postigli u osmoj minuti za 1:3. Zatim je bilo 4:5, 5:8, 8:11 i na odmor se otišlo s vodstvom "Rovinja" s 12:11. U drugom poluvremenu domaći igrači izjednačili su na 13:13 i poveli 14:13. Zatim gosti rade preokret i u 41. minuti bilo je 14:16. Karlovčani okreću rezultat i vode 18:16, ali gosti dolaze do izjednačenja 18:18, a zatim i do vodstva, bilo 18:19, 18:20 i 19:21. No u uzbudljivoj završnici Karlovčani su uspjeli izjednačiti na 21:21. Bruno Dujmić postigao je pogodak s devet metara u posljednjoj sekundi, ustvari je već vrijeme isteklo, ali se deveterac morao izvesti. Svakoj momčadi pripao je po bod, a to je nakraju bilo i najpravednije. U karlovačkoj momčadi Andrija Vučić postigao je pet pogodaka, a vratar Luka Prezelj imao je dvanaest obrana. Karlovčani su bili oslabljeni, jer nisu nastupili Luka Kordić, Zlatko Gvozdanović i Lovro Jaman. Trener domaće momčadi Dragomir Požega na kraju je bio zadovoljan rezultatom, ali i cijelom sezonom.

-Osjetio se umor kod igrača, jer je sezona bila naporna. Bili smo značajno oslabljeni u ovoj utakmici, pa nije bilo rotacije, falio nam je šut s vanjskih pozicija. Na kraju smo osvojili bod u posljednjoj sekundi. Sa cijelom sezonom sam prezadovoljan, završili smo u sredini tablice, kazao je trener Dragomir Požega.

Momčad "Dubovca-Gaze" nastupila je u sljedećem sastavu: Horvat, Tuškan, Relić, Belavić 3, Luketić 3, Marić 1, Vučić 5, Magdić, Balen 2, Petrić, Prezelj, Štrucelj 4, Cvitanović i Dujmić 3. Karlovčani su završili prvenstvo na sedmom mjestu na tablici s 23 boda.