Europsko prvenstvo u motocrossu za klasu do 65 kubika

Roko Ivandić osvojio naslov europskog prvaka u finalu Europskog prvenstva u Češkoj

Motocross

Ivandić u Češkoj najbolji u obje finalne vožnje

Karlovčanin Roko Ivandić, vozač Moto kluba MX Ribnik i reprezentacije Hrvatske osvojio je naslov europskog prvaka u motocrossu u klasi do 65 kubika i vozače do dvanaest godina u češkom gradu Loketu na finalnoj utrci Europskog prvenstva. Roko Ivandić do pobjede je došao dominantnim predstavama ovaj vikend, imao je najbolja vremena na svim treninzima, ostvario je pobjede u obje vožnje i imao dva najbolja starta. Ivandić je jučer osvojio prvo mjesto u prvoj vožnji, a najbolji je bio i danas u drugoj vožnji. Roko je ukupno nakon dvije utrke osvojio prvo mjesto s maksimalnih 50 bodova, drugi je bio Theo Kolts iz Estonije sa 42 boda i treći Luca Nierychlo iz Njemačke sa 40 bodova. Nakon što je na Svjetskom prvenstvu osvojio petnaesto mjesto, Roko Ivandić je osvajanjem naslova europskog prvaka potvrdio da je jedan od najboljih mladih motocross vozača na svijetu. Treba istaknuti da je staza u Češkoj više odgovarala od one u Nizozemskoj gdje se vozilo na pijesku.