Atletski klub "RaN 047"

"RaN 047" osvojio treće mjesto u Jastrebarskom u prvom kolu Kontinentrail lige

Utrka u Jastrebarskom

Gabrijela Šalković osvojila je drugo mjesto ukupno kod žena i prvo mjesto kod veteranki 1

U subotu je u Sošicama, u odličnoj organizaciji Jastrebextreme team-a iz Jastrebarskog, održano prvo kolo Kontinentrail lige – Krabat trail. Vrlo zahtjevna trail utrka prolazi najljepšim dijelovima žumberačkog gorja. Utrka je imala 3 staze: 9 km i  540 m elevacije, 18 km i 850 m elevacije i 36 km i 1.370 m elevacije. Kontinentrail liga broji ove godine devet utrka, a šesta utrka bit će održana 20. srpnja u Vrhovcu, kod Ozlja. Atletski klub "RaN 047" ostvario je na prvom kolu odlične rezultate. Na najdužoj stazi trčao je Robert Žgela koji je ove godine odlično startao sa rezultatima na trail stazama. Žgela je trčao 36 km i izborio odlično četrnaesto mjesto kod muških ukupno s rezultatom 3:47:05, a natjecalo se 56 trkača. Na stazi od 18 km žene najbolje je trčala Gabrijela Šalković, osvojila je drugo mjesto ukupno kod žena i prvo mjesto kod veteranki 1 s 2:12:07. Odlična je bila i Mirjana Kolar, koja je stazu otrčala za 2:13:30 i time izborila ukupno četvrto mjesto kod žena i drugo mjesto kod veteranki 1. Darinka Vučković stazu je otrčala za 2:23:46 i osvojila ukupno deseto mjesto kod žena i prvo mjesto kod veteranki 2. Ivona Barić, inače polaznica Škole trčanja "RaN 047" otrčala je prvi put 18 km trail utrke u odličnom vremenu 2:38:43, bila je 26. ukupno kod žena i šesta u kategoriji mladih trkačica. Danica Bago Kotur vratila se u natjecateljske vode te otrčala 18 km u vremenu 2:43:21, osvojila je ukupno 29. mjesto kod žena i sedmo kod seniorki 1. Vesna Štraus, nova članica kluba, iskusna planinarka i dugoprugašica trčala je u vremenu 2:50:11 i izborila ukupno 37. mjesto kod žena i šesto kod veteranki 2. Andreja Čaturić, također nova članica kluba, stazu je otrčala za 3:01:31, bila je 46. ukupno kod žena i deseta kod seniorki 2. Jadranka Belavić stazu je otrčala za 3:51:21 i time zauzela 68. mjesto ukupno kod žena i petnaesto kod veteranki 2. Ukupno se kod žena natjecalo 69 trkačica. Na stazi od 18 km kod muških Matija Volović u vremenu 2:15:08 bio je pedeseti ukupno kod muških i jedanaesti kod seniora 1. Neven Šuica otrčao je prvi put trail od 18 km i u vremenu 2:53:49 ukupno kod muških osvojio 103. mjesto i 24. kod veterana 1. Ukupno se natjecalo 120 trkača. U ekipnom poretku Atletski klub "RaN 047" osvojio je u prvom kolu Kontinentrail lige treće mjesto od jedanaest ekipa.