SuperSport Druga nogometna liga

Prvi bodovi nogometaša "Karlovca 1919", pobjeda 3:0 protiv "Dugog Sela"

Pobjeda

"Karlovac 1919" - "Dugo Selo" 3:0

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas u trećem kolu SuperSport Druge nogometne lige na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" momčad "Dugog Sela" s 3:0. Nakon prvog poluvremena karlovački nogometaši vodili su 2:0. Početak utakmice bio je u znaku ravnopravne igre, ali bez pravih prilika. U desetoj minuti lukav udarac gostujućeg kapetana Maksa Slunjskog, ali je lopta prošla pokraj vratnice. Gosti su desetak minuta imali premoć, ali nije bilo prilika. Karlovčani polako preuzimaju inicijativu i u 24. minuti poveli su 1:0, Zvonko Pamić ubacio je loptu s lijeve strane, a Marko Brekalo glavom ju je poslao u mrežu. U 31. minuti nakon slobodnog udarca dobra akcija domaćih igrača, ali Gabriel Stepinac nije uspio zahvatiti loptu. Gosti su napravili nekoliko opasnih napada i postigli pogodak u 41. minuti, strijelac je bio Fran Petković, ali je gol poništen zbog zaleđa. U 42. minuti Stanić je bio sam pred gostujućim vratima, ali je loše pucao glavom. I drugi pogodak Karlovčana u završnici prvog poluvremena, nakon jedne gužve pred gostujućim vratima, Marko Brekalo ubacio je loptu u mrežu. Na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 2:0. Početak drugog poluvremena bio je u znaku ravnopravne igre, bez izglednih prilika s obje strane. U 63. minuti prilika gostiju, opasan udarac iz daljine Petra Radoša, ali neprecizan. Lovro Stanić imao je odličnu solo akciju u 65. minuti, ali bez realizacije. U samoj završnici dobre prilike domaće momčadi, u 81. minuti akcija Pamića, a u 88. minuti dobra akcija Zavalića. U trećoj minuti sudačke nadoknade treći pogodak za karlovačku momčad postigao je Vlatko Martinović. Na kraju uvjerljiva pobjeda "Karlovca 1919" s 3:0 i zasluženo slavlje igrača i navijača nakon prve pobjede u prvenstvu. Strijelac dva pogotka Marko Brekalo istaknuo je da su najvažnija tri boda.

-Pa, evo nakon dva uvodna kola i dva poraza, kojima se nismo nadali, stvarno smo ušli loše u prvenstvo, došli smo do prve pobjede. Vjerovali smo u sebe, cijeli ovaj tjedan smo dobro radili, što je šef prepoznao, pohvalio nas je trener Pamić da u ovih mjesec i pol dana smo najbolje trenirali. U ovaj tjedan smo ušli sa željom da uzmemo tri boda doma, napravili smo to. Utakmica nije bila bajna, ali najbitnije je da smo uzeli tri boda i nadam se da ćemo ući u pozitivnu seriju, rekao je Marko Brekalo.

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Todorović, Barać, Gabriel Stepinac, Šimunić, Paracki, Zavalić, Brekalo (od 77. Kristaj), Stanić (od 67. Vuko), Martinović, Pamić i Šalić. Nakon tri odigrana kola, Karlovčani imaju tri boda, te su trenutno peti. "Karlovac 1919" gostuje u subotu, 14. rujna u četvrtom kolu SuperSport Druge nogometne lige kod momčadi "Hrvaca". Susret počinje u 16 sati i 30 minuta.