Karlovčani su pobijedili momčad "Žirafa" sa 6:2

Prva pobjeda Karlovčana u Državnom prvenstvu Slovenije u inline hokeju

Seniori Inline hokej kluba "Karlovac" u svom trećem nastupu u Državnom prvenstvu Slovenije u inline hokeju upisali su prvu pobjedu. Karlovčani su pobijedili momčad "Žirafa" sa 6:2. Nakon odlične utakmice protiv favorizirane momčadi Hokej kluba "Luftarji" u prvom kolu i loše partije protiv "Dolenjskih Toplica", Karlovčani su upisali pobjedu protiv momčadi "Žirafa".

Karlovački hokejaši poveli su već u drugoj minuti pogotkom Šegavića na asistenciju Kneževića. Iako bolji nego u prve dvije utakmice igrači još uvijek pokazuju nesigurnost i neiskustvo igranja na velikom terenu. Jednu grešku u 12. minuti utakmice koriste Žirafe i izjednačuju rezultat. Samo dvije minute kasnije Markezić na asistenciju Ratkaja vraća vodstvo na stranu Karlovčana, a priču u prvom poluvremenu završava Šegavić uz asistenciju Kirša pogotkom u 19. minuti.

Nakon igrača više u 30. minuti "Žirafe" smanjuju rezultat na 3:2 , dok Šegavić na asistenciju Čunka vraća na dva razlike samo dvije minute kasnije. Nakon obostranih isključenja i odličnih obrana vratara obje momčadi, utakmicu rješavaju pogocima Ratkaj uz asistenciju Čunka i Milakara u 45. i 46. minuti za konačnih 6:2.

Karlovčani su trenutno na osmom mjestu tablice, a sljedeći vikend ih čeka susret protiv aktualnih vice prvaka i jedne od najboljih momčadi u regiji "Dinamita" iz Horjula. Za "Karlovac" su igrali Kurtagić, Ratkaj, Markezić, Kirš, Banay, Šegavić, Čunko, Knežević, Milakara, Primužak i Šavor Radičević.