Peto kolo skupine B 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine

Poraz ženske nogometne reprezentacije Hrvatske u Karlovcu od reprezentacije Walesa

Poraz Hrvatske

Hrvatska - Wales 0:3

Ženska nogometna reprezentacija Hrvatske poražena je danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u petom kolu skupine B 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine od  reprezentacije Walesa. Gošće iz Walesa pobijedile su s 3:0, nakon prvog poluvremena bilo je 1:0. Pogotke su postigle Jessica Fishlock u četrnaestoj minuti, Sophie Ingle u 66. minuti i Kayleigh Barton u 89. minuti iz kaznenog udarca. Hrvatska je nastupila u sljedećem sastavu: Bačić, Jelenčić (od 46. Čanjevac), Vračević, Nevrkla, Krznarić (od 78. Ljustina), Pezelj, Lojna (od 62. Krajinović), Slipčević (od 78. Glibo), Dulčić, Mikulica i Marković (od 90+4 Spajić). U drugoj utakmici skupine Ukrajina je u gostima pobijedila Kosovo sa 4:0. Wales je prvi u skupini s jedanaest bodova, Hrvatska je druga s devet bodova, Ukrajina treća s osam i Kosovo četvrto bez bodova. Reprezentacija Hrvatske gostuje u posljednjem šestom kolu kvalifikacija 16. srpnja kod Ukrajine. Utakmica se igra u Skopju. Hrvatska još uvijek ima dobre izglede proći u sljedeću fazu kvalifikacija, jer dalje idu po dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine te još četiri najbolje trećeplasirane.