Inline hokej klub "Karlovac"

Poraz seniora u Državnom prvenstvu Slovenije

Inline hokej

Odličan nastup mlađih kategorija

Seniori Inline hokej kluba Karlovac proteklog vikenda odigrali su četvrtu utakmicu prvog kruga Državnog prvenstva Slovenije protiv HK Luftarja, trenutno prve ekipe prvenstva. Unatoč povratku prvog golmana Kurtagića nakon ozljede, Luftarji su upisali novu pobjedu rezultatom 7:2 te su jedina neporažena momčad prvenstva. Karlovčani su sigurno i čvrsto ušli u utakmicu, ali u osmoj minuti utakmice primaju gol za 0:1. U nastavku utakmice Karlovčani, s igračem manje, primaju drugi gol, a do kraja prvog poluvremena mreža Karlovca još se dva puta zatresla i na odmor se odlazi s rezultatom 4:0 u korist HK Luftarja. Početkom drugog poluvremena cijeli je teren, zbog visoke vlage i toplog vremena, bio mokar i klizav ali se utakmica nastavila i Karlovčani su postigli svoj prvi pogodak već nakon 20 sekundi igre u drugom poluvremenu. Ipak na takvom terenu bolje su se snašli igrači Luftarja te su postigli do kraja utakmice još tri pogotka dok Karlovčani postižu još jedan. Nakon sedmog pogotka Luftarja suci prekidaju utakmicu 5 minuta prije planiranog kraja radi sigurnosti igrača. Završni rezultat bio je 7:2 za HK Luftarje. Za Karlovac su nastupili: Kurtagić, Ratkaj, Kirš, Markezić (2G), Primužak (2A), Martinović, Kraščić, Banay, Pavlaković, Knežević, Franjković. Sljedeći vikend seniori na rasporedu imaju još jedan težak susret s ekipom HK Prevoje u Državnom prvenstvu Slovenije.

Proteklog vikenda održano je novo kolo Državnog prvenstva Slovenije za mlađe kategorije. Ovaj put turnir je održan za U9 i U15 kategorije. Karlovac je nastupao u obje kategorije i postigao odlične rezultate. Mali Karlovčani U9 kategorije svojom su borbom i dobrom igrom zabilježili dvije pobjede i jedan poraz. Starija ekipa, U15, u prvoj je utakmici igrala protiv jake ekipe HK Prevoja te nažalost u napetoj utakmici izgubila rezultatom 1:2. U drugu utakmicu ulaze jako motivirani te mirnom igrom upisuju pobjedu protiv ekipe HK Dinamiti Horjul rezultatom 6:1. Zadnja utakmica bila je protiv HK Dolenjske Toplice u kojoj je ekipa Karlovca slavila rezultatom 4:1. Na samom kraju susreta odigrani su i penali između Karlovca i Dolenjskih Toplica kako bi se razriješila utakmica koja je završila neriješenim rezultatom u prošlom kolu natjecanja. Penale su zabili Vlašić i Gudelj-Metulj, a na vratima je briljantan bio Ružić obranivši sve penale.