Hrvatski rukometni klub "Karlovac"

Poraz rukometaša "Karlovca" u pripremnoj utakmici u Rudama od momčadi "Rudara"

Poraz u Rudama

"Rudar" - "Karlovac" 26:22

Rukometaši "Karlovca" poraženi su danas u Rudama u pripremnoj utakmici od momčadi "Rudara", koja je također član Paket24 Premijer lige. Domaćin je pobijedio s 26:22. Trenerica Tatjana Rašić rotirala je cijelu ekipu.

-Umor je vidljiv na terenu, no zadovoljna sam trkačkim dijelom utakmice. Iz dana u dan smo sve bolji. Ono što je pred nama do početka sezone je pojačani rad s loptom kako bismo tehničke pogreške sveli na minimum. Podijelili smo minutažu među svim igračima i to nam je vrlo bitno, kazala je trenerica Tatjana Rašić.

Karlovački rukometaši dobro su igrali u obrani, ali su napravili previše tehničkih grešaka i bili su slabi u realizaciji. Domaći igrači većinu susreta proveli u vodstvu, Karlovčani su u više navrata stizali njihovu prednost, no na kraju je "Rudar" zasluženo pobijedio. Ivan Rukavina postigao je šest pogodaka, Grčić i Dominik Smojver po 5, Šalković i Bosiljevac po 2, a Domagoj Smojver i Crnković po 1. Loparac je upisao 4 obrane, Prpić 3, a Radočaj dvije. Ono što je zabrinjavajuće pred početak prvenstva je da u momčadi neće biti Karla Capana, koji se oprostio od rukometa i Leona Hrvojevića, koji je nezadovoljan ponuđenim ugovorom. Pitanje je kada će se momčadi priključiti mladi lijevi vanjski Ivan Čulo, koji je nedavno na treningu teže ozlijedio ruku te je operiran. Iduću pripremnu utakmicu Karlovčani igraju u petak, 30. kolovoza od 19 sati i 30 minuta u Vidovcu protiv ekipe "Vidovca", koja je član Prve hrvatske rukometne lige sjever.