Cilj provedbe projekta je smanjenje svih pojavnih oblika nasilja nad i među djecom i mladima te osnažiti partnerstvo udruga i ostalih lokalnih dionika

Počeo projekt prevencije elektroničkog nasilja nad i među djecom #IsključiNasilje 2

VIŠE IZ RUBRIKE

    Udruga za lokalni razvoj „Turbina promjena“ u partnerstvu s četiri osnovne škole, OŠ Banija, Draganići, Dubovac i Turanj započela je 1. lipnja, provedbu projekta pod nazivom, „Projekt prevencije elektroničkog nasilja nad i među djecom #IsključiNasilje 2“, koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku u vrijednosti od 70.000 kuna.

    Projekt traje 8 mjeseci, a sve projektne aktivnosti provodit će se na području grada Karlovca i okolnih mjesta te Općine Draganić. Cilj provedbe projekta je smanjenje svih pojavnih oblika nasilja nad i među djecom i mladima te osnažiti partnerstvo udruga i ostalih lokalnih dionika u razvoju i provedbi projekata prevencije nasilja nad i među djecom.

    Danas je održana početna konferencija i predstavljanje projekta te 1. partnerski sastanak svih uključenih u njegovu provedbu.

    Neke od aktivnosti koje će se provoditi tijekom projekta su održavanje javne kampanje, aktivnosti zagovaranja i lobiranja u obliku tzv. Flashmob-a na temu elektroničkog nasilja nad i među djecom. Održat će se i četiri ciklusa edukativnih radionica za učenike partnerskih škola.

    Teme koje će biti obrađene tijekom održavanja edukativnih radionica su: „Što je Cyberbullying?“, „Kako prepoznati Cyberbullying?“, „Kako spriječiti Cyberbullying?“, „Sigurnost djece na Internetu“, radionica predviđena za roditelje i djelatnike škola partnera, a provodit će ih naši stručni suradnici.

    Prvi ciklus radionica predviđen je s početkom nove školske godine 2020/2021.

    Projekt ima socijalno - ekonomski utjecaj na građane kroz širenje savjesti o problematici elektroničkog nasilja nad i među djecom, te će se kroz prezentaciju aktivnosti na projektu šira javnost dodatno informirati o problematici elektroničkog nasilja i na taj način senzibilizirati za taj problem te potaknuti na aktivniji rad svih sudionika u društvu na smanjenju elektroničkog nasilja nad i među djecom.

    Projektom je planirano obuhvatiti 100 učenika osnovnih škola, petih razreda, 35 roditelja i nastavnika osnovnih škola, a u projektne aktivnosti aktivno su uključeni i volonteri koji će dati svoj doprinos sa minimalno 100 sati volontiranja na projektu.

    #IsključiNasilje 2“ nastavak je to prethodno uspješno projekta „IsključiNasilje“ čije su se aktivnosti odvijale tijekom prošle godine.