Veslački klub "Karlovac"

Pet posada veslača "Karlovca" osvojilo pet medalja

Regata u Mariboru

Tin Jarnjević osvojio je u svojoj grupi juniora B srebrnu medalju na 1.500 m u disciplini skif

Veslački klub "Karlovac" sudjelovao je u subotu na Bresterniškom jezeru u Mariboru na velikoj 45. međunarodnoj veslačkoj regati u organizaciji slovenskog Veslačkog kluba Dravske elektrane Maribor. Na regati su nastupili veslači iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, sveukupno iz 22 kluba te veslačice i veslači koji će predstavljati Hrvatsku na predstojećem Balkanskom veslačkom prvenstvu u Rumunjskoj. U dresu Hrvatskog veslačkog saveza Tin Jarnjević osvojio je u svojoj grupi juniora B srebrnu medalju na 1.500 m u disciplini skif u zanimljivoj i jakoj utrci u kojoj je ipak za sitno pobijedio slovenski veslač. Još jedno srebro, ali u klupskom dresu osvojio je Jakov David Vuković u kadetskoj kategoriji, također u disciplini skif i to na 1.000 m. Prvu broncu u skifu za klub na ovoj regati osvojila je kadetkinja Loriana Završki u svojoj grupi na 500 metara. Nešto starije kadetkinje Maja Plavetić i Vita Živčić svoju utrku na 1.000 m završile su također na trećem mjestu i osvojile brončanu medalju u dvojcu na pariće, kao i njihovi klupski kolege Roman Romčević i Luka Ranitović, također s broncom oko vrata, u istoj disciplini, ali u juniorskoj B kategoriji i na 1.500 m . Zanimljivo je da su Roman i Luka zajedno nastupili prvi put na regati u ovoj kombinaciji. Organizator se zaista potrudio da omogući svim veslačima prekrasan dan u Mariboru, a ta regata je iznimno iskustvo za mlade veslače, jer mladi veslači veslaju po grupama, a ne po vremenima te se na taj način motiviraju za daljnja natjecanja. Također staze nisu na 2.000 m kao što je to uobičajeno. Ovo je drugi put da Veslački klub "Karlovac" nastupa u Mariboru te je ove godine polučio bolji rezultat nego prošle.