Karate klub "Karlovac 1969"

Osvojili četrnaest medalja na turniru "Krk kup" na otoku Krku

Karate

U ukupnom poretku klubova u borbama Karlovčani izborili četvrto mjesto

Prošlu subotu iz Karlovca put Krka zaputila se je velika ekspedicija članova Karate kluba "Karlovac 1969", Više od 40 članova, što natjecatelja, što navijača. Za karlovački klub nastupilo je na turniru 20 boraca u 21 kategoriji, ukupno su osvojili 14 medalja, 4 zlata, 2 srebra i 8 bronci. U ukupnom poretku klubova u borbama izborili su četvrto mjesto. Ovaj turnir je iskorišten i za druženje pa su se članovi kluba i okupali u moru. Za karlovačke karatiste sezona još nije gotova. Do kraja ih čekaju još dva vrlo važna turnira, Prvenstvo Hrvatske za kadete, junior i mlađe seniore koje će biti održano u Zagrebu i Svjetski Kup za mlade koji će biti krajem lipnja u Poreču. Na turniru u gradu Krku zlatne medalje osvojili su Matko Puklavec kod cicibana do 28 kg, Teo Biličić kod mlađih učenika do 27 kg, Petar Grubešić kod učenika do 49 kg i Lola Kurtagić kod mlađih kadetkinja do 59 kg. Srebrna odličja izborili su Dora Mihelić kod mlađih učenica do 35 kg i Mark Buturajac kod učenika do 39 kg. Brončane medalje osvojili su Vito Baršić kod mlađih učenika do 35 kg, Ivano Cindrić kod mlađih učenika do 39 kg, Vito Baršić kod učenika do 34 kg, Tin Dudić kod učenika do 44 kg, Ivan Farkaš kod mlađih kadeta do 44 kg, Grga Duić kod mlađih kadeta do 49 kg, Patrick Blažević kod mlađih kadeta do 54 kg i Bruna Briški kod mlađih kadetkinja do 49 kg. Nastupili su još Franjo Grubešić, Katja Buturajac, Mislav Puklavec, Andrej Ožura, Gabriela Lenard, Antonio Krstačić i Tomislav Čordašev.