Veslački klub "Korana"

Osvojene dvije medalje na Veslačkom prvenstvu Hrvatske za seniore i veterane

Dvije medalje

"Korana" ukupnom poretku klubova izborila 12. mjesto od 26 klubova s ukupno 26,64 bodova.

Ovogodišnje Veslačko prvenstvo Hrvatske za seniore i veterane održano je u subotu i nedjelju na regatnoj stazi Jarun u Zagrebu. Za Veslački klub "Korana" veslali su Mauro Bauer, Šime Ravnjak, Josip Jakšić, Matija Car i Leon Opačić. Nažalost, zbog bolesti veslača Luke Hajdina i Jana Latkovića, Veslački klub "Korana" nije nastupio u četvercu na pariće. Također, zbog bolesti nije nastupila ni veslačica Ema Hodak, što čini uspjeh kluba još značajnijim. No, unatoč  izostancima zbog bolesti, karlovački klub postigao je iznimne rezultate. Pod vodstvom trenera Zlatka Katušina "Korana" je osvojila dvije medalje, jednu srebrnu i jednu brončanu, te je u ukupnom poretku klubova izborio 12. mjesto od 26 klubova s ukupno 26,64 bodova. Mauro Bauer osvojio je srebrnu medalju u skifu za lake seniore, natječući se u vrlo jakoj konkurenciji, gdje je odmjerio snage s Lukom Radonićem, višestrukim osvajačem medalja. Posebno valja istaknuti nastup Josipa Jakšića i Šime Ravnjaka, obojica su još juniori, koji su osvojili četvrto mjesto u dvojcu za seniore (SM2x), u iznimno snažnoj konkurenciji, s vrhunskim veslačima poput Valenta Sinkovića, osvajača olimpijskog zlata, te Ivana Talaje i Davora Poljančića drugoplasirane na Europskom prvenstvu u veslanju U23. U dvojcu za lake seniore Matija Car i Leon Opačić osvojili su brončanu medalju, natječući se protiv posada kao što su Vito Prizmanić i Nikola Kontrec, koji su ove godine osvojili 7. mjesto na Europskom prvenstvu U23. Ostvareni rezultati na ovogodišnjem Veslačkom prvenstvu Hrvatske u prestižnoj konkurenciji dodatno naglašavaju potencijal i kvalitetu mladih veslača iz "Korane".