Taekwondo klub "Prana"

Ostvareni zapaženi rezultati na turniru "Bosnia and Herzegovina Open"

Turnir u Sarajevu

Osvojene dvije zlatne i jedna brončana medalja

U subotu i nedjelju održan je u Sarajevu međunarodni taekwondo G1/E1 turnir "Bosnia and Herzegovina open". Na turniru je kroz dva dana nastupilo više od 350 natjecatelja i natjecateljica iz Europe i svijeta. Taekwondo klub "Pranu" predstavljali su Lara Tuškan, Matea Magdić i Oscar Kovačić. Kadetkinja Lara Tuškan, kojoj je ovo bio prvi turnir nakon duže pauze, borila se u kategoriji djevojaka do 168 cm, gdje se nakon tri pobjede okitila zlatnom medaljom. U prve dvije borbe pobijedila je predstavnice Rumunjske, dok je u finalu bila bolja od predstavnice Srbije. Matea Magdić, nastupila je u kategoriji juniorki do 63 kg. Matea je u prvom kolu slavila protiv predstavnice Bosne i Hercegovine, dok je u polufinalnoj borbi od nje bila bolja predstavnica Srbije, te se okitila brončanom medaljom. U muškoj konkurenciji Oscar Kovačić nastupio je u kategoriji juniora do 78 kg. Bez obzira što je imao samo jednu borbu, onu finalnu, pokazao je dominaciju nad predstavnikom Rumunjske, te se okitio zlatnim odličjem. Turnir u Sarajevu bio je testni turnir i provjera forme nakon ljetnih priprema i kampova.