Povijesna postrojba "Karlovački počasni vod ZNG-91." organizirala je orijentacijski cross

Osnovna škola Švarča pobjednik crossa "Crtom Turanjske bojišnice"

Povijesna postrojba "Karlovački počasni vod ZNG-91." organizirali je u subotu 11. orijentacijski cross za učenike viših razreda osnovnih škola pod nazivom "Crtom Turanjske bojišnice". Od prijavljenih 15 ekipa, na startu se pojavilo 13 i sve su obišle zadanu stazu. Po školama Osnovna škola "Švarča" imala je jednu ekipu, "Braća Seljan" tri ekipe, "Dragojla Jarnević" pet ekipa, "Turanj" jednu ekipu, "Banija" dvije ekipe i "Rečica" jednu ekipu. Stazu od oko 14 kilometara prva je savladala ekipa Osnovne škole "Švarča" u sastavu Roko Trupković, David Banović i Matej Bunčić. Druga je bila ekipa iz Osnovne škole "Dragojla Jarnević" u sastavu David Bijelić, Kristiano Vukošić i Jan Šestak. Treće mjesto osvojila je ekipa je iz Osnovne škole "Banija" u sastavu sastava: Luka Turković, Marko Fičko i Tara Vidiček Ljubojević. Svi natjecatelji su stazu savladali u predviđenom vremenu, upoznali se sa prostorom i terenom koji su obišli, evocirali uspomene na branitelje iz razdoblja Domovinskog rata u Muzeju Domovinskog rata na Turnju. Natjecatelji i mentori pohvalno su se izrazili o organizaciji i tematici ovoga crossa. Ukupno je sudjelovalo 37 natjecatelja, 5 mentora i 5 organizatora natjecanja.