Taekwondo klub "Prana"

Oscar Kovačić zlatni, Jakov Žilić srebrni, Lara Tuškan i Karlo Bošnjak brončani na "Slovenia Open"

Slovenia Open

Odličan nastup "Prane" na jakom turniru u Ljubljani

Odličan nastup i uspjeh postigli su borci Taekwondo kluba "Prana" na međunarodnom natjecanju "Slovenia Open 2024", G1/E1 turniru, održanom proteklog vikenda u Ljubljani. Na natjecanju je nastupilo više od 800 natjecatelja iz više od 80 klubova i reprezentacija iz Europe i svijeta. Prvoga dana na tatami su izašli kadeti i juniori, dok su sljedeći dan nastupali seniori. U kategoriji juniora do 78 kg zlato je nakon tri pobjede osvojio Oscar Kovačić. U prvom kolu pobijedio je njemačkoga predstavnika, u drugom borca iz Litve, da bi u finalu bio bolji od hrvatskoga borca. U kategoriji kadeta do 49 kg srebrom se okitio Jakov Žilić. Jakov je kao prvi nositelj u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugoj borbi bio bolji od natjecatelja iz Srbije. Nažalost u finalu je poražen od hrvatskoga predstavnika, te se morao zadovoljiti drugim mjestom. U kategoriji juniorki do 46 kg broncu je izborila Lara Tuškan. Nakon dvije odlične pobjede, prvu borbu protiv Talijanke i drugu protiv Austrijanke, uslijedilo je izuzetno izjednačeno polufinale protiv hrvatske predstavnice, od koje nažalost ovoga put izgubila. U kategoriji kadeta do 45 kg broncu je osvojio Karlo Bošnjak. U prvom kolu svladao je predstavnika Srbije, dok je u borbi za odličje bio bolji od njemačkog predstavnika, ujedno i prvog nositelja Boxbergera. U polufinalu ipak je od njega za dlaku bio bolji drugi njemački borac Akbari. Na natjecanju su također nastupile kadetkinje Tara Rožić, koja je ostvarila jednu pobjedu, te je u borbi za medalju zaustavljena od predstavnice Njemačke i Klara Bošnjak koja je u prvom kolu zaustavljena od natjecateljke iz Srbije. Drugoga dana u Sloveniji na borilište je izašla seniorka Matea Magdić, u kategoriji do 62 kg. U prvoj borbi bila je bolja od Srpkinje Poznanović. U drugom izlasku na tatami odradila je odličnu borbu protiv iskusne četvrte nositeljice Talijanke Gaspa, ali je nažalost poražena. U jednoj odličnoj borbi Matea je pokazala zrelost i izniman napredak u svom sportskom razvoju.