Taekwondo klub "Prana"

Oscar Kovačić svjetski juniorski prvak u taekwondou u kategoriji do 78 kg

Svjetski prvak

Sigurno do naslova, problema je bilo samo u polufinalu

Član Taekwondo kluba "Prana" Oscar Kovačić osvojio je gradu Chuncheonu, u Koreji naslov juniorskog svjetskog prvaka u kategoriji do 78 kg. U konkurenciji 37 najboljih svjetskih boraca u svojoj kategoriji, Kovačić je na startu natjecanja pobijedio Kanađanina Kalara s 2:0 u rundama. U drugom kolu bio je bolji od Mikhaila Dziadovicha iz Rusije također u dvije runde, a zatim je s 2:0 u osmini finala izborio pobjedu i nad njegovim sunarodnjakom Iusufom Melikovim. Bez izgubljene runde Karlovčanin je u četvrtfinalu porazio Južnokorejca An Tee-hyuna i osigurao medalju, a najteži posao imao je u polufinalu protiv Iranca Amina Mohammada Ahmadvanda. Iranac je dobio prvu rundu, no Kovačić je napravio preokret i plasirao se u finale. U finalnoj borbi susreo se s Poljakom Michalom Szadkowskim, koji je imao borbu manje i do finala nije izgubio niti jednu rundu. Kovačić je u prvoj rundi bio uvjerljivo bolji s 13:4, a drugu rundu, koje je bila izjednačena, dobio je s 10:8 i osvojio naslov svjetskog prvaka.