Taekwondo klub "Prana"

Oscar Kovačić osvojio zlatnu medalju u Beogradu na turniru "Serbia Open 2024"

Zlatna medalja

Oscar Kovačić prvi u kategoriji juniora do 78 kg

Jedan od najvećih međunarodnih turnira u Europi "Serbia Open 2024", G2/E2 turnir, održan je prošloga vikenda u dvorani "Ranko Žeravica" u Beogradu u Srbiji. Na turniru je kroz tri dana natjecanja nastupilo više od 1.000 natjecatelja sa pet kontinenata. Ekipa Taekwondo kluba “Prana”, nastupila je sva tri dana u svim dobnim uzrastima. U petak su nastupili kadeti i kadetkinje. Karlo Bošnjak u kategoriji KM – 49 kg u prvom kolu pobjeđuje predstavnika Moldavije. U borbi za medalju Bošnjak je izgubio od predstavnika Cipra u jednoj dosta neizvjesnoj borbi. Jakov Žilić u kategoriji KM -53 kg u prvoj borbi pobijedio je njemačkog predstavnika, dok je u borbi za medalju izgubio od predstavnika Srbije. Klara Bošnjak u kategoriji KŽ -41 kg izgubila je u prvoj borbi tijesnim rezultatom od odlične predstavnice iz Njemačke. U subotu drugoga dana na tatami su izišli juniori i juniorke. Oscar Kovačić u kategoriji JM -78 kg kao prvi nositelj, bio je slobodan u prvom kolu. U borbi za medalju pobijedio je predstavnika Hrvatske, dok je u finalu dominirao nad predstavnikom Bosne i Hercegovine. Osvajanjem zlatnog odličja pokazao je kontinuitet u razvoju i kvaliteti, te s novih 20 bodova povećao prednost i čvrsto drži prvo mjesto na Europskoj rang ljestvici juniora. Lara Tuškan u kategoriji JŽ -46 kg, kao treća nositeljica izgubila je u prvoj borbi od predstavnice Bosne i Hercegovine. U nedjelju su nastupili seniori i seniorke. U jednoj iznimno kvalitetnoj i jakoj konkurenciji nastupila je i seniorka Matea Magdić u kategoriji SŽ -62 kg. Matea je u prvom kolu poražena od reprezentativke Bugarske. Na jednom od najjačih turnira Europe nastupila je “krema” svjetskih boraca koji su u iznimno atraktivnim borbama brusili svoju formu za predstojeća velika natjecanja ove godine Olimpijske igre, Europsko seniorsko prvenstvo, Svjetsko juniorsko prvenstvo i Europsko kadetsko prvenstvo.