Član Taekwondo kluba "Prana" osvojio brončanu medalju u Sofiji na Svjetskom juniorskom prvenstvu u taekwondou

Oscar Kovačić osvojio brončanu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Član Taekwondo kluba "Prana" Oscar Kovačić je uspio ono što niti jedan muški natjecatelj u povijesti taekwondoa u gradu Karlovcu nije uspio, osvojio je juniorsku medalju na Svjetskom prvenstvu. Kovačićev put do svjetske medalje u konkurenciji čak 38 najboljih svjetskih boraca u kategoriji do 73 kg, nije bio nimalo lagan. U prvom kolu Oscar Kovačić bio je slobodan, dok ga je u drugom kolu čekao, Azerbajdžanac Hajiyev, koji je na putu do medalje Oscaru stvarao najviše problema. Iako je rezultatski borba bila dosta izjednačena, na kraju je slavio Oscar pobjedama 11:9 u prvoj i 11:10 u drugoj rundi. U osmini finala na tatamiju ga je čekao Albanac Hidri. U toj drugoj borbi Oscar je dao svoj maksimum kako bi sa što većom sigurnošću prošao dalje u borbu za medalju, te je tako u prvoj rundi slavio rezultatom 19:6, dok je u drugoj također dokazao svoju kvalitetu rezultatom 21:8. Slijedilo je četvrtfinale, i velika borba za svjetsku medalju. Na tatami pred Oscara izlazi Akbabaoz, aktualni kadetski prvak Europe, koji je na Svjetskom prvenstvu nastupio u sklopu takozvane reprezentacije izbjeglica, Refugees Taekwondo Athletes. Rezultatom 20:9 u prvoj rundi i 8:3 u drugoj rundi, Oscar Kovačić osvaja brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu. Oscar Kovačić u polufinalu se borio protiv turskog predstavnika Dogrua. Iako je Dogru dominirao u prvoj rundi rezultatom 16:7, u drugoj rundi izgubivši vrlo malom razlikom 12:10, Kovačić je bio blizu ulaska u treću rundu. Tako je Oscar Kovačić osvojio prvu svjetsku medalju u muškoj konkurenciji juniora, u povijesti karlovačkog taekwondoa.