Taekwondo klub "Prana"

Oscar Kovačić izborio titulu Europskog klupskog prvaka

Taekwondo

Oscar Kovačić osvojio prvo mjesto s tri pobjede

U glavnom gradu Albanije, Tirani, održano je od 12. do 16. lipnja Europsko klupsko prvenstvo za kadete, juniore i seniore. Kroz četiri dana atraktivnih borbi snage je odmjerilo više od 1.200 natjecatelja. Ekipa Taekwondo kluba "Prana" u sastavu Oscar Kovačić, Matea Magdić i Lara Tuškan, nastupila je u uzrastu juniora i seniora. Titulu klupskog prvaka Europe osvojio je Oscar Kovačić u konkurenciji juniora do 78 kg. U konkurenciji petnaest natjecatelja Oscar je s tri dominantne  pobjede pokazao svoju superiornost, zrelost i spremnost. U prvom kolu bio je bolji s 2:0 u rundama od osmog nositelja Cipranina Dzheyranova. U borbi za odličje također s 2:0 u rundama slavio je protiv domaćeg borca i četvrtog nositelja Albanca Hidrija. U finalnoj borbi Oscar Kovačić pobijedio je s 2:0 trećeg nositelja Talijana Fegatillija. Ovim naslovom klupskog prvaka Europe Oscar je ostvario jedan od zacrtanih ciljeva za 2024. godinu, te se također drugu godinu za redom kvalificirao na Europsko prvenstvo za mlađe seniore, na kojem je u 2023. godini sa samo šesnaest godina osvojio brončano odličje. Uz Oscara Kovačića nastupili su juniorka Lara Tuškan u kategoriji do 46 kg te je u odličnoj i kvalitetnoj borbi zaustavljena s 1:2 u rundama od kasnije europske klupske viceprvakinje Španjolke Galvez. Seniorka Matea Magdić nastupila je u kategoriji do 62 kg. U konkurenciji osamnaest natjecateljica borila se protiv treće nositeljice Grkinje Fani Tzeli, ujedno i pobjednice Olimpijskih igara mladih. U jednom kvalitetnom nastupu Matea je poražena, ali je pokazala odličnu spremu i napredak u svom sportskom razvoju.