Veslački klub "Karlovac"

Odličan nastup Veslačkog kluba "Karlovac" na Otvorenom prvenstvu Zagreba 2024.

Regata u Zagrebu

Osvojeno pet medalja

Na zagrebačkom Jarunu održano je tradicionalno veslačko Otvoreno prvenstvo u Zagrebu, u organizaciji Veslačkog saveza Zagreb. Veslački klub "Karlovac" nastupio je sa šest posada i osvojio pet medalja, dva zlata, dva srebra i jednu broncu. Prvi su zlato osvojili najmlađi veslači kadeti B Niko Kolar, Jakov Jarnjević, Šimun Ivan Hajsan i David Karalić s kormilarkom Majom Plavetić. U vrlo borbenoj utrci gdje su sudjelovala četiri gig četverca osvojili su uvjerljivo prvo mjesto. Definitivno najvažnija utrka za klub bila je ona u kategoriji juniorskih skifova, gdje je u eliminacijskoj utrci Tin Jarnjević osvojio prvo mjesto, a isto je ponovio i u finalnoj utrci gdje se zasluženo okitio zlatnom medaljom. Mladi David Jakov Vuković odlično je odveslao svoju kadetsku utrku u skifu, završio je utrku na drugom mjestu i osvojio je srebrnu medalju. Loriana Završki odveslala je svoju utrku s kadetkinjama A koje su 2010. godište, a ona je tek 2012. te je završila na solidnom četvrtom mjestu. Mlađe kadetkinje u dvojcu na pariće Maja Plavetić i Tania Cindrić odlično su odveslale svoju utrku i u grupi od 8 dublova osvojile odlično treće mjesto i brončanu medalju. Juniorke B Zara Cvitešić i Vita Živčić osvojile su srebrnu medalju, ali su nastupile u istoj grupi sa starijim veslačicama, gdje su se dijelile posebno medalje za juniorke A, a posebno za juniorke B.