Inline hokej klub "Karlovac"

Nova pobjeda karlovačkih hokejašica u Prvenstvu Hrvatske u hokeju na ledu

Hokej na ledu

"Sisak" - "Karlovac" 4:5

U ponedjeljak je u ledenoj dvorani "Zibel" u Sisku odigrana utakmica trećeg kola Prvenstva Hrvatske u hokeju na ledu za seniorke. Članice Inline hokej kluba "Karlovac" upisale su drugu pobjedu u prvenstvu. U iznimno zanimljivoj i napetoj utakmici slavile su protiv momčadi KHL "Siska" rezultatom 5:4. Nakon poraza od ekipe "Dinama" u prošlom kolu, Karlovčanke su odigrale jako dobru utakmicu te zasluženo upisale nova tri boda. Iako u sastavu nije bilo Primužak zbog bolesti i Šnajder zbog obveza na fakultetu, ostatak ekipe pokazao je fantastičnu borbenost i karakter te je napredak vidljiv iz utakmice u utakmicu. Karlovčanke su odlično otvorile utakmicu. U drugoj minuti utakmice Katušin koristi igračicu više te na dodavanje Vlašić postiže pogodak za 1:0. Nakon pogotka Karlovčanke pojačavaju pritisak te u petoj minuti Benzon postiže pogodak za 2:0 na dodavanje Katušin a u desetoj minuti Vlašić postiže pogodak na dodavanje Benzon za velikih 3:0 nakon 10 minuta igre. Do kraja trećine Siščanke postižu pogodak za smanjenje vodstva te se na prvi odmor odlazi sa vodstvom gostiju 3:1. U nastavku Siščanke počinju igrati sve bolje, ali Vlašić u 28. minuti na dodavanje Špigelski postiže pogodak za 4:1. Samo minutu kasnije domaće igračice postižu novi pogodak te vraćaju na 2 razlike za Karlovac. Siščanke se potpuno vraćaju u utakmicu pet sekundi prije isteka druge trećine nakon loše defenzivne reakcije Karlovčanki te se na drugi odmor odlazi sa vodstvom "Karlovca" 4:3. U treću trećinu se ušlo dosta nervozno s obje strane. Nošene glasnom publikom domaće igračice izjednačuju u 50. minuti na 4:4. Unatoč ispuštanju vodstva Karlovčanke još jednom pokazuju iznimnu želju i karakter te Vlašić svojim trećim pogotkom na utakmici dovodi Karlovac u novo vodstvo u 53. minuti 5:4. Do kraja utakmice Siščanke su pokušale sve ne bi li izjednačile, ali mirnom i sigurnom igrom Karlovčanke su uspjele sačuvati gol prednosti za nova 3 boda. Uz Vlašić koja je s tri pogotka i asistencijom na vrhu liste strijelaca ovogodišnjeg prvenstva valja spomenuti i odličan nastup na golu mlade golmanice "Karlovca" Nike Babić. Za "Karlovac" su igrale: Sertić, Babić, Pudina, Špigelski (1A), Katušin (1G+2A), Vlašić (3G+1A), Hajsan, Spudić, Lekaj, Benzon(1G+1A), Barberić, Zagudajev, Berić, Gačić, Lukačić i Kirinčić.