Nogometni klub "Karlovac 1919"

Nogometaši "Karlovca 1919" u zanimljivom i neizvjesnom susretu osvojili tri boda

Važni bodovi ostali u Karlovcu

"Karlovac 1919" - "Opatija" 2:1

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u dvanaestom kolu SuperSport Druge nogometne lige momčad "Opatije" s 2:1. Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0. Karlovčani su nastupili znatno oslabljeni, bez Bunoze, Pausića, Kristaja i Ribara, a kapetan Zvonko Pamić bio je na klupi, zbog lakše ozljede. Domaćin je krenuo agresivno, karlovački nogometaši stvarali su prilike, ali nije bilo realizacije. Vrlo aktivni su bili u napadu Luka Viduka i Ivan Matyaz. Gosti su prijetili preko brzog Ajaye. U 33. minuti lijep udarac Tonija Kurečkog, ali je gostujući vratar Andrej Prskalo atraktivno obranio. Na odmor se otišlo bez pogodaka. U drugom poluvremenu žestok pritisak domaćih nogometaša i vodstvo u 49. minuti, lijep pogodak Tonija Kurečkog. Još jedna sjajna prilika Karlovčana dvije minute kasnije, ali nije bilo realizacije. U 53. minuti gosti su izjednačili, strijelac je bio Paolo Grbac. Tin Zavalić lijepo je pucao u 62. minuti iz daljine, ali pokraj vratiju. U 65. minuti sjajna prilika karlovačke momčadi, Toni Kurečki iz blizine puca, ali vratar brani. U prilici je bio i Gabrijel Stepinac, pucao je glavom, ali je vratar bio na mjestu. U 77. minuti pogodak domaće ekipe, akciju je pokrenuo Ivan Matyazh, sjajno je nastavio Luka Viduka, a pogodak je postigao Josip Budimir. U nastavku tri odlične obrane karlovačkog vratara Ivana Jagatića. Gosti su u završnici pokušali doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli. Na kraju teška, ali zaslužena pobjeda karlovačke momčadi. Trener Igor Pamić bio je posebno emotivan nakon utakmice, pobjedu je posvetio svojoj majci kojoj je danas rođendan.

-Utakmica je bila vrlo zahtjevna, morali smo mijenjati koncepciju, no isplatilo se. Čestitam svojim dečkima, dali su sve od sebe. Sretan sam zbog ove publike, naših navijača, koji su čvrsto uz nas. Protiv "Osijeka" i "Opatije" pokazali smo karakter i drago mi je zbog svih tih ljudi, koji dolaze na stadion. Bila je to jedna prezentacija, jedan pristup lavova koji nose karlovački dres, istaknuo je Igor Pamić

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Jagatić, Gabrijel Stepinac, Paracki, Zavalić, Budimir, Kurečki, Novak-Stanko (od 74. Rafael Stepinac), Međimorec, Matyazh i Tankosić. Karlovčani su peti na tablici s 21 bodom. U trinaestom kolu SuperSport Druge nogometne lige nogometaši "Karlovca 1919" gostuju u Slavonskom Brodu u subotu, 11. studenog od 14 sati kod momčadi "Marsonie".